Liga czeska - 5. kolejka: Slavia Praga - 1. FC Slovácko 3-0 (2-0)

26 września na Sinobo Stadium w Pradze odbyło się spotkanie 5. kolejki Ligi Czeskiej pomiędzy drużynami Slavii Praga i FC Slovácko. Mecz zakończył się zwycięstwem Slavii Praga 3-0. Na stadionie stawiło się 2 000 widzów.

L. Provod 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 30 pojedynków drużyna Slavii Praga wygrała 14 razy i zanotowała 10 porażek oraz sześć remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Tuż po gwizdku sędziego kartką został ukarany Stanislav Hofmann, zawodnik FC Slovácko.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Slavii Praga w drugiej minucie spotkania, gdy Ondřej Kúdela strzelił z rzutu karnego pierwszego gola.

W 29. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Ondřej Kúdela z Slavii Praga. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom FC Slovácko: Janowi Navrátilowi w 35. i Janowi Kalabišce w 38. minucie.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół Slavii Praga wyszedł w zmienionym składzie, za Petara Musę wszedł Stanislav Tecl. W 66. minucie Milan Petrżela zastąpił Michala Kohúta.

Między 74. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze Slavii Praga: Ondřej Lingr, Jan Kuchta, Ondřej Karafiát, Tomáš Malinský, na ich miejsce weszli: Lukáš Masopust, Lukáš Provod, Vladimír Coufal, Abdallah Sima. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Stanislava Hofmanna, Lukáša Sadíleka zajęli: Jan Kliment, Filip Kubala. W 75. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Petra Reinberka z FC Slovácko, a w 87. minucie Ondřeja Kúdelę z drużyny przeciwnej.

Dopiero w drugiej połowie Lukáš Provod wywołał eksplozję radości wśród kibiców Slavii Praga, strzelając kolejnego gola w drugiej minucie doliczonego czasu spotkania meczu. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-0.

Vít Nemrava
84′ Ondřej Karafiát
Stanislav Hofmann2′ 81′
 2′ (k.), 29′ 87′ Ondřej Kúdela
Vlastimil Daníček
74′ Ondřej Lingr
Marek Havlík
85′ Tomáš Malinský
Jan Kalabiška38′
Ibrahim Benjanim Traoré
Jan Navrátil35′
74′ Jan Kuchta
Milan Petrżela66′
46′ Petar Musa
Rigino Cicilia
Přemysl Kovář
Pavol Bajza
84′ Vladimír Coufal
Patrik Šimko
74′ Lukáš Masopust
Michal Kohút66′
74′  90′ Lukáš Provod
Daniel Mareček
Nicolae Claudiu Stanciu
Jakub Rezek
85′ Abdallah Dipo Sima
Jan Kliment81′
46′ Stanislav Tecl
Filip Kubala86′

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom FC Slovácko przyznał cztery.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół FC Slovácko w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.