Liga czeska - 5. kolejka: FK Pardubice - Slovan Liberec 3-0 (2-0)

27 września na Stadionie Ďolíček w Pradze odbył się mecz 5. kolejki Ligi Czeskiej pomiędzy drużynami Pardubic i Slovanu Liberec. Starcie zakończyło się zwycięstwem Pardubic 3-0. Na stadionie zasiadło 867 widzów.

M. Hlavatý 61'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Pardubic wygrała dwa razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Cadu z drużyny gospodarzy. Była to 12. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Pardubic w 31. minucie spotkania, gdy Martin Toml strzelił pierwszego gola. Asystę zanotował Pavel Černý.

Niedługo później Lukáš Pfeifer wywołał eksplozję radości wśród kibiców Pardubic, zdobywając kolejną bramkę w 44. minucie meczu. Przy zdobyciu bramki po raz kolejny asystę zaliczył Pavel Černý.

Na drugą połowę jedenastka Slovanu Liberec wyszła w zmienionym składzie, za Youssoufa Marę, Michaela Rabušica weszli Jakub Hromada, Lukáš Csáno.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Pardubic w 61. minucie spotkania, gdy Michal Hlavatý strzelił z karnego trzeciego gola. W 62. minucie Imad Rondić został zmieniony przez Abdullę Helala.

W tej samej minucie trener Slovanu Liberec postanowił wzmocnić linię pomocy i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Davida Cancolę. Na boisko wszedł Jhon Mosquera, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 65. minucie Pavel Černý został zmieniony przez Michala Petráňa, co miało wzmocnić drużynę Pardubic. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jana Matoušeka na Jakuba Baraca. W 75. minucie w zespole Pardubic doszło do zmiany. Jiří Sláma wszedł za Lukáša Pfeifera.

Po chwili trener Pardubic postanowił bronić wyniku. W 84. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Cadu wszedł Filip Čihák, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać prowadzenie. Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Pardubic doszło do zmiany. Ewerton wszedł za Michala Hlavatego. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-0.

Michal Fukala
 31′ Martin Toml
Jakub Jugas
 61′ (k.) 85′ Michal Hlavatý
Martin Koscelník
Jan Jeřábek
Youssouf Kamso Mara46′
12′ 84′ Carlos Eduardo Lopes Cruz
Michal Beran
 44′ 75′ Lukáš Pfeifer
David Cancola62′
Tomáš Solil
Jan Matoušek73′
Emil Tischler
Michael Rabušic46′
65′ Pavel Černý
Imad Rondić62′
Jiří Letáček
Milan Knobloch
Tomáš Čelůstka
Mohamed Tijani
84′ Filip Čihák
Jakub Barac73′
75′ Jiří Sláma
Jakub Hromada46′
85′ Ewerton Paixão da Silva
Jhon Edison Mosquera Rebolledo62′
David Huf
Lukáš Csáno46′
65′ Michal Petráň
Abdulla Yusuf Helal62′

Sędzia nie ukarał piłkarzy Slovanu Liberec żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Jedenastka Pardubic w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.