Liga czeska - 5. kolejka: FC FASTAV Zlín - Sigma Ołomuniec 0-1 (0-0)

26 września na Stadionie Letná w Zlinie odbyło się starcie 5. kolejki Ligi Czeskiej pomiędzy drużynami FASTAV Zlin i Sigmy Ołomuniec. Mecz zakończył się zwycięstwem Sigmy Ołomuniec 1-0. Pojedynek obejrzało 1 802 widzów.

O. Zmrzlý 47'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 33 spotkania drużyna Sigmy Ołomuniec wygrała 17 razy i zanotowała sześć porażek oraz 10 remisów.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter ukarał kartką Václava Jemelkę, piłkarza gości.

Na początku drugiej połowy jedyną bramkę meczu zdobył Ondřej Zmrzlý dla drużyny Sigmy Ołomuniec. Bramka padła w tej samej minucie. W zdobyciu bramki pomógł Lukasz Greszszak.

W 53. minucie kartkę obejrzał Martin Nespor z Sigmy Ołomuniec. W 56. minucie Dominik Simerský został zastąpiony przez Martina Cedidlę. Między 56. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze FASTAV Zlin : Antonín Fantiš, Jakub Janetzký, Cheick Oumar, na ich miejsce weszli: Róbert Matějov, Pedro Martínez, Patrik Slaměna. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Pavela Zifčáka, Pabla Gonzáleza zajęli: Tomáš Zahradníček, Mojmír Chytil.

W 67. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Lukasza Greszszaka z Sigmy Ołomuniec, a w 75. minucie Cheicka Oumara z drużyny przeciwnej. Niedługo później trener Sigmy Ołomuniec postanowił bronić wyniku. W 86. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Šimona Faltę wszedł Radek Látal, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać prowadzenie. W tej samej minucie w drużynie Sigmy Ołomuniec doszło do zmiany. Florent Poulolo wszedł za Martina Nespora.

W doliczonej drugiej minucie pojedynku sędzia pokazał kartkę Tomášowi Poznarowi, zawodnikowi FASTAV Zlin.

Roman Hubnik
56′ Dominik Simerský
Václav Jemelka35′
Youba Dramé
Šimon Falta86′
65′ Jakub Janetzký
Pablo González Juárez70′
Petr Jiracek
Radim Breite
75′ 85′ Cheick Oumar Conde
Lukasz Greszszak67′
Vakhtang Tchanturishvili
Ondřej Zmrzlý  47′
90′ Tomáš Poznar
Martin Nespor53′ 86′
56′ Antonín Fantiš
Pavel Zifčák59′
Matěj Rakovan
Michal Reichl
56′ Martin Cedidla
Radek Látal86′
Jakub Kolář
Martin Sladký
56′ Róbert Matějov
Mojmír Chytil70′
Marek Hlinka
Florent Gregoire Poulolo86′
65′ Pedro Martínez García
Tomáš Zahradníček59′
85′ Patrik Slaměna
Dominik Radić

Jedenastka FASTAV Zlin miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze FASTAV Zlin dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Oba zespoły wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.