Liga czeska - 5. kolejka 2. ligi: MFK Chrudim - Viktoria Żiżkov Praga 0-3 (0-2)

W pojedynku 5. kolejki czeskiej 2. ligi, który rozegrany został 17 sierpnia, jedenastka Chrudimu przegrała z Viktorią Żiżkov 0-3 (0-2). Mecz na Stadionie Za Vodojemem obejrzało 1 290 widzów.

5. kolejka Czechy - 2. liga
2019-08-17 10:15 | Stadion: Stadion Za Vodojemem | Widzów: 1290 | Arbiter: K. Hanousek
L. Gil 36'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół Viktorii Żiżkov wygrał dwa razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W trzeciej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ondreja Vencla z Chrudimu, a w dziewiątej minucie Marka Opluštila z drużyny przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Augusto Quintero wywołał eksplozję radości wśród kibiców Viktorii Żiżkov, strzelając gola w 29. minucie meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Viktorii Żiżkov w 36. minucie spotkania, gdy Luis Gil zdobył drugą bramkę.

W 52. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Augusto Quintero z Viktorii Żiżkov. W 53. minucie Roman Čáp został zmieniony przez Petra Drahoša.

Między 60. a 81. minutą, boisko opuścili zawodnicy Viktorii Żiżkov: Luis Gil, Jaroslav Diviš, Augusto Quintero, na ich miejsce weszli: David Čapek, Guttiner, Tomáš Cabadaj. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Tomáša Hynka, Jaroslava Hlavsy zajęli: Martin Sulik, Lukáš Mastík. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Viktoria Żiżkov: Lubošowi Tusjakowi w 62. i Augustowi Quinterowi w 79. minucie. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-3.

Michal Řezáč
3′ Ondřej Vencl