Liga czeska - 5. kolejka 2. ligi: FK Fotbal Trzyniec - FC Vysočina Jihlava 0-5 (0-4)

26 września na Stadionie Rudolfa Labaje w Trzyńcu odbyło się starcie 5. kolejki czeskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Fotbal Trzyniec i Vysocinej Jihlavy. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Vysocinej Jihlavy 5-0. Na stadionie stawiło się 228 widzów.

5. kolejka Czechy - 2. liga
2020-09-26 16:30 | Stadion: Stadion Rudolfa Labaje | Widzów: 228 | Arbiter: P. Dorušák
M. Tureček 77'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Zespół Vysocinej Jihlavy wygrał aż 14 razy, zremisował dwa, a przegrał tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Vysocinej Jihlavy w ósmej minucie spotkania, gdy Tomáš Smejkal strzelił pierwszego gola.

Drużyna Fotbal Trzyniec ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. W 18. minucie na listę strzelców wpisał się Róbert Štefánek.

Rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 23. minucie wynik na 0-3 podwyższył Filip Vedral.

W 37. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Filip Vedral z Vysocinej Jihlavy. W 42. minucie za Jakuba Bolfa wszedł Christian Junior.

Między 46. a 73. minutą, boisko opuścili piłkarze Fotbal Trzyniec: Richard Vaněk, Tomáš Omasta, Lukáš Cienciala, na ich miejsce weszli: Erik Puchel, Josef Celba, Bronislav Stáňa. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jaroslava Peřiny, Filipa Vedrala zajęli: Luis Arroyo, Justin Araujo-Wilson. W 57. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jakuba Habustę z Fotbal Trzyniec, a w 72. minucie Filipa Vedrala z drużyny przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Miroslav Tureček wywołał eksplozję radości wśród kibiców Vysocinej Jihlavy, zdobywając kolejną bramkę w 77. minucie pojedynku. W 81. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Vojtěch Křišťál, Adam Ritter, a na ich miejsce weszli Tomáš Smejkal, Miroslav Tureček.

W 85. minucie kartkę obejrzał Martin Foltyn z drużyny gospodarzy. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-5.

Daniel Horák
57′ Jakub Habusta
Tomáš Vlček
85′ Martin Foltyn