Liga czeska - 5. kolejka 2. ligi: FK Fotbal Trzyniec - FC Hradec Králové 1-1 (0-0)

17 sierpnia na Stadionie Rudolfa Labaje w Trzyńcu odbył się pojedynek 5. kolejki czeskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Fotbal Trzyniec i Hradca Kralove. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 842 widzów.

5. kolejka Czechy - 2. liga
2019-08-17 10:15 | Stadion: Stadion Rudolfa Labaje | Widzów: 842 | Arbiter: J. Petřík
FK Fotbal Trzyniec
FC Hradec Králové
1
1
J. Valenta 83'
A. Vlkanova 48'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 starć jedenastka Fotbal Trzyniec wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż 11 razy. Sześć meczów zakończyło się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Imrich Bedecs z Fotbal Trzyniec. Była to 16. minuta meczu.

Drugą połowę zespół Fotbal Trzyniec rozpoczął w zmienionym składzie, za Jiříego Janoščína wszedł Ondrzej Kusznir.

Tuż po przerwie drużyna Hradca Kralove trafiła do bramki rywala. W 48. minucie bramkę zdobył Adam Vlkanova.

W 58. minucie za Erika Prekopa wszedł Filip Firbacher. W 60. minucie Richard Vaněk został zmieniony przez Jiříego Valentę, a za Lukasa Ciencialę wszedł na boisko Tomas Wojnar, co miało wzmocnić jedenastkę Fotbal Trzyniec. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Adama Vlkanovę na Davida Doležala. Między 62. a 78. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Piłkarze gospodarzy w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. Na siedem minut przed zakończeniem pojedynku na listę strzelców wpisał się Jiří Valenta.

Od 85. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki zawodnikom Fotbal Trzyniec. W 90. minucie w drużynie Hradca Kralove doszło do zmiany. Milan Černý wszedł za Fahrudina Đurđevicia. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Radim Ottmar
16′ Imrich Bedecs
Miloš Kopečný
78′ David Gáč
Jan Kvída63′
Jiří Janoščín
Jakub Martinec
Tomáš Omasta
Otto Urma
62′ Lukáš Cienciala
Kristián Zbrožek
Filip Hlúpik
Fahrudin Đurđević
90′ Filip Kubala
Christián Frýdek
David Machalík
Robert Jukl
Richard Vaněk
Adam Vlkanova  48′
85′ Luis Aldair Arroyo Cabeza
Erik Prekop

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność zespołu Fotbal Trzyniec, który potrzebował tylko dwóch celnych strzałów, żeby pokonać bramkarza rywali. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia przyznał siedem żółtych kartek zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Hradca Kralove wręczył jedną.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.