Liga czeska - 5. kolejka 1. ligi czeskiej: Slavia Praga - 1. FC Slovácko 3-0 (2-0)

W starciu 5. kolejki 1. ligi czeskiej, które rozegrane zostało 26 września, drużyna Slavii Praga wygrała z FC Slovácko 3-0 (2-0). Mecz na Sinobo Stadium w Pradze obejrzało 2 000 widzów.

5. kolejka Czechy - 1. liga czeska
2020-09-26 19:00 | Stadion: Sinobo Stadium | Widzów: 2000 | Arbiter: Pavel Franek
Slavia Praga
1. FC Slovácko
3
0
O. Kúdela 2',29'
L. Provod 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 28 razy. Zespół Slavii Praga wygrał aż 14 razy, zremisował sześć, a przegrał tylko osiem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Już w pierwszych sekundach spotkania sędzia pokazał kartkę Stanislavowi Hofmannowi z FC Slovácko.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Slavii Praga w drugiej minucie spotkania, gdy Ondřej Kúdela zdobył z karnego pierwszą bramkę.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Slavii Praga, strzelając kolejnego gola. W 29. minucie Ondřej Kúdela po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 2-0.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom FC Slovácko: Janowi Navrátilowi w 35. i Janowi Kalabišce w 38. minucie. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół Slavii Praga rozpoczął w zmienionym składzie, za Petara Musę wszedł Stanislav Tecl. W 66. minucie Milan Petrżela został zmieniony przez Michala Kohúta.

Między 74. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze Slavii Praga: Ondřej Lingr, Jan Kuchta, Ondřej Karafiát, Tomáš Malinský, na ich miejsce weszli: Lukáš Masopust, Lukáš Provod, Vladimír Coufal, Abdallah Sima. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Stanislava Hofmanna, Lukáša Sadíleka zajęli: Jan Kliment, Filip Kubala. W 75. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Petra Reinberka z FC Slovácko, a w 87. minucie Ondřeja Kúdelę z drużyny przeciwnej.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W drugiej minucie doliczonego czasu gry wynik na 3-0 podwyższył Lukáš Provod.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-0.

Vít Nemrava
85′ Tomáš Malinský
Petr Reinberk75′
84′ Ondřej Karafiát
Stanislav Hofmann2′ 81′
David Zima
Michal Kadlec
 2′ (k.), 29′ 87′ Ondřej Kúdela
Jan Kalabiška38′
74′ Ondřej Lingr
Jan Navrátil35′
74′ Jan Kuchta
Vlastimil Daníček
46′ Petar Musa
Rigino Cicilia
Přemysl Kovář
Pavol Bajza
84′ Vladimír Coufal
Patrik Šimko
74′ Lukáš Masopust
Michal Kohút66′
74′  90′ Lukáš Provod
Daniel Mareček
Nicolae Claudiu Stanciu
Jakub Rezek
85′ Abdallah Dipo Sima
Jan Kliment81′
46′ Stanislav Tecl
Filip Kubala86′

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom FC Slovácko przyznał cztery.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół FC Slovácko w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.