Liga czeska - 5. kolejka 1. ligi czeskiej: FK Pardubice - Slovan Liberec 3-0 (2-0)

W meczu 5. kolejki 1. ligi czeskiej, który rozegrany został 27 września, drużyna Pardubic wygrała z Slovanem Liberec 3-0 (2-0). Mecz na Stadionie Ďolíček w Pradze obejrzało 867 widzów.

M. Hlavatý 61'

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Cadu z Pardubic. Była to 12. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Pardubic w 31. minucie spotkania, gdy Martin Toml zdobył pierwszą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Pavel Černý.

Drużyna Slovanu Liberec ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 44. minucie skutecznym uderzeniem popisał się Lukáš Pfeifer. Przy strzeleniu gola po raz kolejny asystował Pavel Černý.

Na drugą połowę drużyna Slovanu Liberec wyszła w zmienionym składzie, za Youssoufa Marę, Michaela Rabušica weszli Jakub Hromada, Lukáš Csáno.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Pardubic w 61. minucie spotkania, gdy Michal Hlavatý zdobył z karnego trzecią bramkę. Trener Slovanu Liberec postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Imada Rondicia. Na boisko wszedł Abdulla Helal, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie David Cancola zastąpił Jhona Mosquerę. W 65. minucie Pavel Černý został zmieniony przez Michala Petráňa, co miało wzmocnić drużynę Pardubic. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jana Matoušeka na Jakuba Baraca. Po chwili trener Pardubic postanowił bronić wyniku. W 75. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Lukáša Pfeifera wszedł Jiří Sláma, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać prowadzenie.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-0.

Filip Nguyen
12′ 84′ Carlos Eduardo Lopes Cruz
Martin Koscelník
Martin Šejvl
Jakub Jugas
 31′ Martin Toml
Matěj Chaluš
Michal Surzyn
Michal Fukala
 61′ (k.) 85′ Michal Hlavatý
David Cancola62′
Emil Tischler
Jan Matoušek73′
 44′ 75′ Lukáš Pfeifer
Imad Rondić62′
Tomáš Solil
Youssouf Kamso Mara46′
Jan Jeřábek
Michal Beran
65′ Pavel Černý
Michael Rabušic46′
Jiří Letáček
Milan Knobloch
Tomáš Čelůstka
Mohamed Tijani
84′ Filip Čihák
Jakub Barac73′
75′ Jiří Sláma
Jakub Hromada46′
85′ Ewerton Paixão da Silva
Jhon Edison Mosquera Rebolledo62′
David Huf
Lukáš Csáno46′
65′ Michal Petráň
Abdulla Yusuf Helal62′

Sędzia nie ukarał zawodników Slovanu Liberec żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Jedenastka Pardubic w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.