Liga czeska - 5. kolejka 1. ligi czeskiej: FK Jablonec - SFC Opava 4-1 (2-1)

27 września na Stadionie Střelnice w Jablonecu nad Nysą odbyło się starcie 5. kolejki 1. ligi czeskiej pomiędzy drużynami Jablonca i SFC Opava. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Jablonca 4-1. Na stadionie zasiadło 1 810 widzów.

5. kolejka Czechy - 1. liga czeska
2020-09-27 15:30 | Stadion: Stadion Střelnice | Widzów: 1810 | Arbiter: Karel Hrubes
B. Pikul 42'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W trzeciej minucie do własnej bramki trafił zawodnik SFC Opava Joss Didiba.

W 24. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Davida Štěpáneka z Jablonca, a w 30. minucie Jana Řezníčeka z drużyny przeciwnej.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Jablonca, strzelając kolejnego gola. Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Tomasz Huebschman. Przy zdobyciu bramki asystował David Štěpánek.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 42. minucie bramkę kontaktową zdobył Bartosz Pikul. Bramka padła po podaniu Jiříego Texla.

Drugą połowę drużyna SFC Opava rozpoczęła w zmienionym składzie, za Matěja Helešica wszedł Matěj Hrabina. W 56. minucie Bartosz Pikul został zmieniony przez René Dediča.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom SFC Opava: Daliborowi Večerce w 60. i Vilémowi Fendrichowi w 66. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Jablonca w 73. minucie spotkania, gdy Ivan Schranz strzelił trzeciego gola. Asystę przy bramce zanotował Robert Hrubý.

W 78. minucie Jan Řezníček został zmieniony przez Bojana Dordiča, co miało wzmocnić drużynę SFC Opava. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jakuba Podanego na Jana Kroba w 90. minucie.

Niedługo później Jakub Považanec wywołał eksplozję radości wśród kibiców Jablonca, strzelając kolejnego gola w trzeciej minucie doliczonego czasu starcia spotkania. W zdobyciu bramki pomógł Martin Doležal.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 4-1.

Joss Didiba Moudoumbou 3′ (samob.)
24′ David Štěpánek
Dalibor Večerka60′
90′ Jakub Podaný
Matěj Helešic46′
 37′ Tomasz Huebschman
Jan Žídek
73′ Tomáš Ladra
Lukáš Holík
 90′ Jakub Považanec
Jiří Texl
61′ Jaroslav Zelený
Jan Řezníček30′ 78′
 73′ Ivan Schranz
Václav Juřena
73′ Tomáš Čvančara
Matěj Hrabina46′
90′ Jan Krob
Tomáš Koschatzký
61′ Robert Hrubý
Bojan Dordič78′
73′ Vaclav Pilarz
Pavel Zavadil
73′ Martin Doležal
René Dedič56′

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Jablonca, a piłkarzom gości pokazał trzy.

Obie jedenastki wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.