Liga czeska - 5. kolejka 1. ligi czeskiej: 1. FK Pribram - AC Sparta Praga 1-3 (1-2)

W pojedynku 5. kolejki 1. ligi czeskiej, który rozegrany został 27 września, jedenastka FK Pribram przegrała ze Spartą Pragą 1-3 (1-2). Mecz na Stadionie Na Litavce w Przybramiu obejrzało 1 800 widzów.

5. kolejka Czechy - 1. liga czeska
2020-09-27 18:00 | Stadion: Stadion Na Litavce | Widzów: 1800 | Arbiter: Miroslav Zelinka
Ladislav Krejčí II 69'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 36 razy. Zespół Spartej Pragi wygrał aż 20 razy, zremisował 14, a przegrał tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Spartej Pragi w 23. minucie spotkania, gdy Lukáš Juliš zdobył pierwszą bramkę. To już piąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Ladislav I.

Piłkarze gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 28. minucie na listę strzelców wpisał się Stanislav Vávra. Asystę przy bramce zanotował Mihailo Cmiljanović.

Niedługo później Ladislav I wywołał eksplozję radości wśród kibiców Spartej Pragi, strzelając kolejnego gola w 45. minucie meczu. Asystę zanotował Jens Moberg-Karlsson.

W 50. minucie Adam Hložek zastąpił Michala Trávníka. W 57. minucie sędzia pokazał kartkę Dušanowi Pincowi, zawodnikowi FK Pribram.

W 62. minucie Jens Moberg-Karlsson został zmieniony przez Matěja Polidara, co miało wzmocnić zespół Spartej Pragi. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dušana Pinca na Pavela Hájeka.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Spartej Pragi, zdobywając kolejną bramkę. W 69. minucie wynik ustalił Ladislav II. Bramka padła po podaniu Borzka Doczkala.

Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania kartkę obejrzał Jan Rezek z FK Pribram. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-3.

Jens David Joacim Moberg-Karlsson62′
74′ Tomáš Pilík
Michal Sáček
86′ Jan Rezek
Matěj Hanousek
57′ 66′ Dušan Pinc
Ladislav Krejczi  45′
Zdenek Folprecht
Borzek Doczkal
85′ Karel Soldát
Lukáš Juliš  23′ 82′
 28′ 73′ Stanislav Vávra
Jan Fortelný
85′ Denis Budinsky
Matěj Polidar62′
66′ Pavel Hájek
Filip Souček
74′ František Belej
Michal Trávník50′
73′ Isaac Boakye
Libor Kozak82′

Sędzia nie ukarał piłkarzy Spartej Pragi żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał dwie żółte.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast drużyna Spartej Pragi w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.