Liga czeska - 4. kolejka: Slovan Liberec - Slavia Praga 1-3 (0-2)

W starciu 4. kolejki Ligi Czeskiej, które rozegrane zostało 5 lipca, zespół Slovanu Liberec przegrał z Slavią Praga 1-3 (0-2). Mecz na Stadionie u Nisy obejrzało 2 488 widzów.

P. Musa 49'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 55 meczów jedenastka Slavii Praga wygrała 23 razy i zanotowała 16 porażek oraz 16 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Slavii Praga otworzyli wynik. W 34. minucie na listę strzelców wpisał się Ibrahim Traore.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Jakubowi Pešekowi z jedenastki gospodarzy. Była to 38. minuta meczu.

Zespół Slovanu Liberec ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, strzelając kolejnego gola. W ostatniej minucie pierwszej połowy wynik na 0-2 podwyższył Abdulla Helal. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Drugą połowę zespół Slovanu Liberec rozpoczął w zmienionym składzie, za Jakuba Pešeka wszedł Elvis Sukisa.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Slavii Praga w 49. minucie spotkania, gdy Petar Musa strzelił trzeciego gola. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Trener Slavii Praga postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Nicolae Stanciu, a murawę opuścił Patrik Hellebrand. W tej samej minucie w jedenastce Slovanu Liberec doszło do zmiany. Radim Černický wszedł za Tomasa Malinskiego. W tej samej minucie Abdulla Helal został zastąpiony przez Stanislava Tecla.

Między 61. a 79. minutą, boisko opuścili zawodnicy Slavii Praga: Tomáš Holeš, Daniel Kosek, Petar Musa, na ich miejsce weszli: Lukáš Masopust, Lukáš Provod, Lukáš Červ. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Martina Zemana, Kristiana Michala zajęli: Jan Šulc, Milan Králíček. W 74. minucie arbiter ukarał kartką Petara Musę, piłkarza gości.

Mimo że drużyna Slovanu Liberec nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 45 ataków oddała tylko dwa celne strzały, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. Na 10 minut przed zakończeniem starcia wynik ustalił Milan Králíček.

W 88. minucie w jedenastce Slovanu Liberec doszło do zmiany. Miroslav Dvorak wszedł za Michala Fukalę. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-3.

Přemysl Kovář
88′ Michal Fukala
David Zima
60′ Tomas Malinsky
Oscar Dorley
Kamso Mara
Patrik Hellebrand60′
79′ Kristian Michal
Ibrahim Benjanim Traore  34′
38′ 46′ Jakub Pešek
Abdulla Yusuf Helal  45′ 60′
79′ Martin Zeman
Petar Musa  49′ 74′ 75′
Milan Knobloch
Jakub Markovič
60′ Radim Černický
Jan Bořil
88′ Miroslav Dvorak
Lukáš Červ75′
79′ Jan Šulc
Lukáš Masopust61′
79′  80′ Milan Králíček
Lukáš Provod61′
46′ Elvis Mashike Sukisa
Nicolae Claudiu Stanciu60′

Stanislav Tecl60′

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.