Liga czeska - 4. kolejka: Slovan Liberec - Sigma Ołomuniec 0-1 (0-1)

W meczu 4. kolejki Ligi Czeskiej, który rozegrany został 3 sierpnia, drużyna Slovanu Liberec przegrała z Sigmą Ołomuniec 0-1 (0-1). Mecz na Stadionie u Nisy obejrzało 3 942 widzów.

J. Plšek 39'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 51 starć zespół Slovanu Liberec wygrał 20 razy i zanotował 17 porażek oraz 14 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 18. minucie, sędzia wręczył żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Milanowi Kerbrowi i Radimowi Breite'owi.

W tej samej minucie Lukasz Greszszak został zmieniony przez Ondřeja Zmrzlego.

Jedyną bramkę meczu zdobył Jakub Plšek dla zespołu Sigmy Ołomuniec. Bramka padła w tej samej minucie. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter pokazał kartkę Kamsowi Marze z drużyny gospodarzy.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Sigmy Ołomuniec.

W 57. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Martina Sladkiego z Sigmy Ołomuniec, a w 67. minucie Jana Kuchtę z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener Slovanu Liberec postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Tomasa Malinskiego. Na boisko wszedł Jakub Pešek, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 72. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Romana Potočnego z Slovanu Liberec, a w 86. minucie Michala Reichla z drużyny przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

Martin Sladký57′
18′ Radim Breite
Šimon Falta
Murphy Oscar Dorley
Lukasz Greszszak18′
71′ Tomáš Malinský
David Houska
43′ 59′ Youssouf Kamso Mara
Vaclav Pilarz87′
52′ Petar Musa
Jakub Plšek  39′
72′ Roman Potočný
Jan Štěrba
59′ Akhmed Alibekov
Mojmír Chytil
Aleš Nešický
Jiří Texl81′
71′ Jakub Pešek
Ondřej Zmrzlý18′
52′ 67′ Jan Kuchta
Ismar Tandir

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, w drugiej także dwie. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.