Liga czeska - 4. kolejka: SFC Opava - Dynamo Czeskie Budziejowice 0-0

W pojedynku 4. kolejki Ligi Czeskiej, który rozegrany został 19 września, zespół SFC Opava zremisował z Dynamo 0-0. Mecz na Stadionie v Městských sadech obejrzało 2 686 widzów.

4. kolejka Czechy - Liga Czeska
2020-09-19 16:30 | Stadion: Stadion v Městských sadech | Widzów: 2686 | Arbiter: P. Franek
SFC Opava
Dynamo Czeskie Budziejowice
0
0

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Jedenastka SFC Opava wygrała aż osiem razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko pięć.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Od 34. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Drugą połowę zespół Dynamo rozpoczął w zmienionym składzie, za Ubonga Ekpaiego, Jirziego Kladrubskiego weszli Matej Mršič, Benjamin Čolič. W pierwszych minutach drugiej połowy kartką został ukarany Pavel Zavadil, piłkarz gospodarzy.

W 59. minucie Petr Javorek został zmieniony przez Karola Mészárosa. Chwilę później trener SFC Opava postanowił wzmocnić linię napadu i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Václava Juřenę. Na boisko wszedł René Dedič, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 78. minucie Bojan Dordič został zmieniony przez Bartosza Pikula, a za Matěja Helešica wszedł na boisko Štěpán Harazim, co miało wzmocnić jedenastkę SFC Opava. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Filipa Havelkę na Matěja Valentę oraz Lukáša Matějkę na Fortune'a Akpana.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 90. minucie, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Dynamo: Lukášowi Matějce i Martinowi Králikowi.

Jaroslav Drobny
85′ Matěj Helešic
Filip Havelka37′ 88′
78′ Bojan Dordič
Patrik Brandner
44′ Karol Mondek
Petr Javorek34′ 59′
50′ Pavel Zavadil
Patrik Čavoš
Lukáš Holík
Ubong Moses Ekpai46′
64′ Václav Juřena
Lukáš Matějka90′ 90′
Kryštof Lasák
Vojtěch Vorel
85′ Štěpán Harazim
Benjamin Čolič46′
Matěj Hrabina
Lukas Skovajsa
Tomáš Koschatzký
Karol Mészáros59′
78′ Bartosz Pikul
Matej Mršič46′
Jan Řezníček
Matěj Valenta88′
64′ René Dedič
Fortune Akpan Bassey90′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia w pierwszej połowie przyznał trzy żółte kartki zawodnikom Dynamo, a w drugiej dwie. Piłkarze gospodarzy dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Zespół SFC Opava w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.