Liga czeska - 4. kolejka: Banik Ostrawa - FK Pardubice 3-0 (1-0)

19 września na Městský stadion - Vítkovice Aréna w Ostrawie odbył się pojedynek 4. kolejki Ligi Czeskiej pomiędzy drużynami Banika Ostrawa i Pardubic. Mecz zakończył się zwycięstwem Banika Ostrawa 3-0. Na stadionie zasiadło 5 152 widzów.

4. kolejka Czechy - Liga Czeska
2020-09-19 16:30 | Stadion: Městský stadion - Vítkovice Aréna | Widzów: 5152 | Arbiter: Proske
M. Tijani 90'

Od pierwszych minut zespół Banika Ostrawa zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Pardubic była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 21. minucie żółtą kartkę dostał Pavel Černý z zespołu gości.

W 31. minucie Michal Surzyn został zastąpiony przez Michala Hlavatego.

Trzeba było trochę poczekać, aby Tomáš Zajíc wywołał eksplozję radości wśród kibiców Banika Ostrawa, strzelając gola w 39. minucie starcia. Asystę zanotował Azevedo.

W 43. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Janowi Proskowi, zawodnikowi Pardubic. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Banika Ostrawa.

Na drugą połowę zespół Pardubic wyszedł w zmienionym składzie, za Cadu, Pavela Černego weszli Jiří Sláma, Ewerton.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Banika Ostrawa w 61. minucie spotkania, gdy Azevedo zdobył drugą bramkę. Na dziewięć minut przed zakończeniem spotkania drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Jan Prosek z zespołu gości i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 43. minucie.

W 85. minucie w drużynie Banika Ostrawa doszło do zmiany. Muhamed Tijani wszedł za Azeveda. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Janowi Jeřábekowi z Pardubic. Była to 90. minuta meczu.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W doliczonej pierwszej minucie starcia na listę strzelców wpisał się Muhamed Tijani.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-0.

Martin Šejvl
 61′ 85′ Dyjan Carlos De Azevedo
Martin Toml
Daniel Holzer
Jan Jeřábek90′
77′ Adam Jánoš
Carlos Eduardo Lopes Cruz46′
Daniel Tetour
Tomáš Solil74′
78′ Nemanja Kuzmanovič
Emil Tischler
 39′ 65′ Tomáš Zajíc
Jiří Sláma46′
77′ Filip Kaloč
Michal Hlavatý31′
78′ Roman Potočný
Ewerton Paixão da Silva46′
65′ Ondřej Šašinka
Lukáš Pfeifer
85′  90′ Muhamed Tijani
Michal Petráň74′

Zespół Banika Ostrawa zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał siedem celnych strzałów. Wyjątkowa nieporadność napastników Pardubic była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Banika Ostrawa żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał trzy żółte i jedną czerwoną.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany.