Liga czeska - 4. kolejka: AC Sparta Praga - FK Jablonec 3-0 (1-0)

5 lipca na Generali Arena w Pradze odbyło się spotkanie 4. kolejki Ligi Czeskiej pomiędzy drużynami Spartej Pragi i Jablonca. Mecz zakończył się zwycięstwem Spartej Pragi 3-0. Starcie obejrzało 3 700 widzów.

L. Kozák 48',62'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 63 razy. Drużyna Spartej Pragi wygrała aż 40 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko 14.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Spartej Pragi w trzeciej minucie spotkania, gdy Adam Hložek strzelił pierwszego gola. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Spartej Pragi.

Trener Spartej Pragi postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Libor Kozak, a murawę opuścił Adam Hložek. Libor Kozak spełnił oczekiwania trenera strzelając dwie bramki. Był to już jego 14. gol w tegorocznych rozgrywkach.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W pierwszych minutach drugiej połowy wynik na 2-0 podwyższył Libor Kozak. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzynaste trafienie w sezonie.

W 54. minucie arbiter ukarał kartką Michala Sáčeka, zawodnika Spartej Pragi. W 55. minucie Ladislav Krejčí zastąpił Guélora Kangę.

W 62. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Libor Kozak ze Spartej Pragi. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Spartej Pragi doszło do zmiany. David Lischka wszedł za Dávida Hanckę.

A trener Jablonca wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Kaspra Hämäläinena. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Jan Matoušek. W 75. minucie Tomasz Huebschman został zmieniony przez Tomáša Pilíka, a za Martina Dolezala wszedł na boisko Jan Chramosta, co miało wzmocnić jedenastkę Jablonca. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Davida Moberga-Karlssona na Martina Frýdeka oraz Adama Karabca na Benjamina Tetteha. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Jablonec: Janowi Sýkorze w 84. minucie i Kasprowi Hämäläinenowi w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-0.

Michal Jeřábek
66′ Dávid Hancko
Jan Krob
Matěj Hanousek
David Štěpánek
Lukáš Štetina
Alejandro Rafael Acosta Cabrera
77′ Adam Karabec
Tomasz Huebschman75′
55′ Ladislav Krejčí
Miloš Kratochvíl
76′ Jens David Joacim Moberg-Karlsson
Jan Matoušek66′
54′ Michal Sáček
Jakub Považanec
Michal Trávník
Jan Sykora84′
 3′ 46′ Adam Hložek
Martin Doležal80′
Milan Heča
Vlastimil Hrubý
66′ David Lischka
Michal Černák
Costa Nhamoinesu
Kasper Hämäläinen66′ 90′
76′ Martin Frýdek Jr.
David Macháček
55′ Guélor Kanga Kaku
Tomáš Pilík75′
46′  48′, 62′ Libor Kozak
Jan Chramosta80′
77′ Benjamin Tetteh
Oliver Velich

Piłkarze Spartej Pragi obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna Jablonca w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.