Liga czeska - 4. kolejka: AC Sparta Praga - 1. FK Pribram 3-0 (2-0)

W spotkaniu 4. kolejki Ligi Czeskiej, które rozegrane zostało 4 sierpnia, drużyna Spartej Pragi wygrała z FK Pribram 3-0 (2-0). Mecz na Generala Arena w Pradze obejrzało 11 007 widzów.

4. kolejka Czechy - Liga Czeska
2019-08-04 19:00 | Stadion: Generali Arena | Widzów: 11007 | Arbiter: O. Pechanec
AC Sparta Praga
1. FK Pribram
3
0
C. Nhamoinesu 27'
G. Kanga 39',80'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 37 razy. Drużyna Spartej Pragi wygrała aż 20 razy, zremisowała 15, a przegrała tylko dwa.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Tuż po gwizdku sędziego sędzia pokazał żółtą kartkę Jaroslavowi Treglerowi z drużyny gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Spartej Pragi w 27. minucie spotkania, gdy Costa Nhamoinesu zdobył pierwszą bramkę. Arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom FK Pribram: Mihailowi Cmiljanoviciowi w 32. i Davidowi Šimkowi w 38. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Spartej Pragi w 39. minucie spotkania, gdy Guélor Kanga strzelił z rzutu karnego drugiego gola.

W 62. minucie Pavel Hajek zastąpił Radka Voltra. Po chwili trener Spartej Pragi postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Libora Kozaka. Na boisko wszedł Benjamin Tetteh, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie Marko Alvir został zmieniony przez Michala Škodę, a za Martina Zemana wszedł na boisko Emmanuel Antwi, co miało wzmocnić zespół FK Pribram. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Michala Travnika na Martina Haska.

W 80. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Guélor Kanga ze Spartej Pragi. W 84. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Radek Voltr osłabiając tym samym drużynę gości.

Na cztery minuty przed zakończeniem starcia w zespole Spartej Pragi doszło do zmiany. Martin Graiciar wszedł za Adama Hložeka. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-0.

Mihailo Cmiljanović32′
 27′ Costa Nhamoinesu
Marek Kodr
Lukáš Štetina
David Šimek38′
 39′ (k.), 80′ (k.) Guélor Kanga Kaku
Jan Rezek
75′ Michal Trávník
Karel Soldát
86′ Adam Hložek
Martin Zeman79′
68′ Libor Kozak
Tomáš Jablonský
75′ Martin Hasek
Jiří Januška
86′ Martin Graiciar
David Kilián
Lukáš Juliš
Radek Voltr62′ 84′
68′ Benjamin Tetteh
Michal Škoda68′

Drużyna FK Pribram miała 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Zespół FK Pribram zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Arbiter nie ukarał piłkarzy Spartej Pragi żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał trzy żółte i jedną czerwoną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.