Liga czeska - 4. kolejka 2. ligi: Viktoria Żiżkov Praga - FC Hradec Králové 0-2 (0-0)

19 września na Stadionie Prosek w Pradze odbyło się spotkanie 4. kolejki czeskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Viktorii Żiżkov i Hradca Kralove. Starcie zakończyło się zwycięstwem Hradca Kralove 2-0. Na stadionie zasiadło 764 widzów.

E. Prekop 63'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 38 meczów drużyna Hradca Kralove wygrała 16 razy i zanotowała 11 porażek oraz 11 remisów.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Hradca Kralove w końcu przyniosły efekt bramkowy. Po godzinie gry bramkę zdobył Jan Záviška.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Hradca Kralove w 63. minucie spotkania, gdy Erik Prekop zdobył drugą bramkę. W 64. minucie w zespole Viktorii Żiżkov doszło do zmiany. Jonas Auer wszedł za Jana Pázlera.

W tej samej minucie David Skopec zastąpił Fərida Nəbiyeva. Od 66 minuty boisko opuścili piłkarze Hradca Kralove: Jan Záviška, Erik Prekop, Filip Novotný, Dominik Soukeník, na ich miejsce weszli: Jakub Šípek, Daniel Procházka, Michal Leibl, Denny Samko. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Isaaca Muleme'a, Daniela Richtera, Igora Sukenníka zajęli: Luboš Tusjak, Ondřej Žežulka, Miroslav Petrlak. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.