Liga czeska - 4. kolejka 2. ligi: FK Varnsdorf - FK Blansko 1-1 (0-1)

W starciu 4. kolejki czeskiej 2. ligi, które rozegrane zostało 20 września, zespół Varnsdorfu zremisował z Blansko 1-1 (0-1). Mecz na Stadionie v Kotlině obejrzało 524 widzów.

4. kolejka Czechy - 2. liga
2020-09-20 16:30 | Stadion: Stadion v Kotlině | Widzów: 524 | Arbiter: L. Machač
FK Varnsdorf
FK Blansko
1
1
A. Ondráček 70'
L. Kania 35'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Po kwadransie gry kartką został ukarany Jakub Šašinka, zawodnik Blansko.

Nagle piłkarze Blansko nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 35. minucie bramkę zdobył Lukáš Kania.

W 38. minucie Ondřej Bláha zastąpił Matěja Kubistę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Blansko.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Blansko: Davidowi Klusákowi w 48. i Adriánowi Kopičárowi w 64. minucie. W 58. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy : Dominik Breda, Daniel Novák, a na ich miejsce weszli Pavlo Rudnytskyy, Marek Richter. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Adam Ondráček.

W 72. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Radka Buchtę z Blansko, a w 82. minucie Daniela Nováka z drużyny przeciwnej. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Adrián Kopičár64′
 70′ (k.) Adam Ondráček
Filip Žák

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Jedenastka Blansko zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Zawodnicy Varnsdorfu dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Zespół Varnsdorfu wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.