Liga czeska - 4. kolejka 2. ligi: FK MAS Táborsko - FK Usti nad Łabą 0-2 (0-0)

20 września na Stadionie Kvapilova w Taborze odbył się pojedynek 4. kolejki czeskiej 2. ligi pomiędzy drużynami MAS Taborsko i FK Usti. Mecz zakończył się zwycięstwem FK Usti 2-0. Na stadionie stawiło się 572 widzów.

V. Prošek 67'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 spotkań jedenastka FK Usti wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo aż dziewięć razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Od pierwszych minut zespół FK Usti zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki MAS Taborsko była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 24. minucie sędzia pokazał kartkę Vasilowi Kušejowi, piłkarzowi FK Usti.

W 43. minucie w drużynie MAS Taborsko doszło do zmiany. Šimon Havrda wszedł za Emmanuela Tolno. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Wysiłki podejmowane przez zespół FK Usti w końcu przyniosły efekt bramkowy. W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania bramkę zdobył Josef Bazal.

W 60. minucie Martin Janošík został zastąpiony przez Matěja Majkę. W tej samej minucie w drużynie MAS Taborsko doszło do zmiany. Adam Provazník wszedł za Leoša Vozihnoja.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FK Usti w 67. minucie spotkania, gdy Václav Prošek strzelił drugiego gola. Między 72. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Michal Bílek
90′ Matej Brabec