Liga czeska - 4. kolejka 1. ligi czeskiej: 1. FC Slovácko - 1. FK Pribram 5-1 (1-0)

W spotkaniu 4. kolejki 1. ligi czeskiej, które rozegrane zostało 14 listopada, jedenastka FC Slovácko wysoko wygrała z FK Pribram 5-1 (1-0). Mecz odbył się na Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty w Uherském Grodziszczu.

4. kolejka Czechy - 1. liga czeska
2020-11-14 16:00 | Stadion: Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty | Arbiter: Ondřej Berka
T. Pilík 65'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 27 razy. Drużyna FC Slovácko wygrała aż 17 razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko pięć.

Od pierwszych minut drużyna FC Slovácko zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu FK Pribram była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Wysiłki podejmowane przez jedenastkę FC Slovácko w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 37. minucie bramkę zdobył Stanislav Hofmann.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Janowi Klimentowi z zespołu gospodarzy. Była to 41. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FC Slovácko.

Drugą połowę jedenastka FK Pribram rozpoczęła w zmienionym składzie, za Mihaila Cmiljanovicia wszedł Jan Kvída.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Slovácko w 58. minucie spotkania, gdy Vlastimil Daníček strzelił z karnego drugiego gola. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu sędzia pokazał kartkę Karlowi Soldátowi, zawodnikowi FK Pribram.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 63. minucie wynik na 3-0 podwyższył Lukáš Sadílek. Przy zdobyciu bramki pomógł Jan Kliment. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Tomáš Pilík.

W 66. minucie Patrik Hellebrand został zmieniony przez Jana Navrátila. W tej samej minucie Jan Kliment został zmieniony przez Rigina Cicilię, co miało wzmocnić zespół FC Slovácko. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jonáša Vaisa na Isaaca Boakyego oraz Filipa Zorvana na Pavela Hájeka.

Piłkarze FC Slovácko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 76. minucie Vlastimil Daníček ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 4-1. W zdobyciu bramki pomógł Stanislav Hofmann.

W 79. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jana Navrátila z FC Slovácko, a w 87. minucie Idrissę Diarrę z drużyny przeciwnej. Między 80. a 88. minutą, boisko opuścili piłkarze FC Slovácko: Milan Petrżela, Lukáš Sadílek, Patrik Šimko, na ich miejsce weszli: Václav Jurečka, Filip Kubala, Daniel Mareček. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jana Rezka, Stanislava Vávry zajęli: Denis Budinsky, František Belej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Slovácko w 88. minucie spotkania, gdy Rigino Cicilia strzelił z rzutu karnego piątego gola. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5-1.

Martin Melichar
88′ Patrik Šimko
Václav Svoboda
Michal Kadlec
Idrissa Diarra87′
 37′ Stanislav Hofmann
Karel Soldát60′
Petr Reinberk
Mihailo Cmiljanović46′
 63′ 80′ Lukáš Sadílek
Tomáš Pilík  65′ (k.)
 58′ (k.), 76′ Vlastimil Daníček
Filip Zorvan70′
Marek Havlík
Zdenek Folprecht
80′ Milan Petrżela
Stanislav Vávra88′
41′ 66′ Jan Kliment
Jan Rezek88′
66′ Patrik Hellebrand
Jonáš Vais70′
Vít Nemrava
Ondřej Kočí
80′ Václav Jurečka
Peter Kleščík
Jan Kalabiška
Jan Kvída46′
88′ Daniel Mareček
Denis Budinsky88′
66′ 79′ Jan Navrátil
Pavel Hájek70′
66′  88′ (k.) Rigino Cicilia
František Belej88′
80′ Filip Kubala
Isaac Boakye70′

Zespół FC Slovácko był w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.