Liga czeska - 4. kolejka: 1. FC Slovácko - FC FASTAV Zlín 1-0 (1-0)

W meczu 4. kolejki Ligi Czeskiej, który rozegrany został 3 sierpnia, drużyna FC Slovácko wygrała z FASTAV Zlin 1-0 (1-0). Mecz na Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty w Uherském Grodziszczu obejrzało 5 742 widzów.

4. kolejka Czechy - Liga Czeska
2019-08-03 17:00 | Stadion: Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty | Widzów: 5742 | Arbiter: R. Dubravsky
1. FC Slovácko
FC FASTAV Zlín
1
0
T. Zajíc 44'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 pojedynków drużyna FC Slovácko wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom FASTAV Zlin: Markowi Hlince w 35. i Oleksandrowi Azatskiemu w 42. minucie.

Tuż przed końcem pierwszej połowy jedynego gola meczu strzelił Tomáš Zajíc dla zespołu FC Slovácko. Bramka padła w tej samej minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki FC Slovácko.

Drugą połowę zespół FASTAV Zlin rozpoczął w zmienionym składzie, za Josefa Hnaníčeka wszedł Jakub Janetzký. W 51. minucie Róbert Matějov został zastąpiony przez Martina Cedidlę.

Między 64. a 83. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom FC Slovácko i dwie drużynie przeciwnej. W 67. minucie Petr Reinberk został zmieniony przez Patrika Šimkę, a za Milana Petrżelę wszedł na boisko Jan Kalabiška, co miało wzmocnić drużynę FC Slovácko. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lukasa Bartošáka na Martina Nečasa. Trzeba było trochę poczekać, aby trener FC Slovácko postanowił bronić wyniku. W 90. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Tomáša Zajíca wszedł Jiří Krejčí, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać prowadzenie.

W piątej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał kartkę Petrowi Jirackowi, piłkarzowi gości. W drugiej połowie nie padły bramki.

Petr Buchta
66′ 67′ Petr Reinberk
Josef Hnaníček46′
Vlastimil Daníček
Róbert Matějov51′
Marek Havlík
Marek Hlinka35′
64′ Jan Navrátil
Petr Jiracek90′
73′ Milan Petrżela
Dominik Mašek
Ondřej Šašinka
Antonín Fantiš68′
 44′ 90′ Tomáš Zajíc
Tomáš Poznar
Radek Porcal
Matěj Rakovan
90′ Jiří Krejčí
Martin Cedidla51′
67′ 83′ Patrik Šimko
Jakub Kolář
Patrik Hellebrand
Martin Nečas75′
73′ Jan Kalabiška
Adnan Dżafić
Lukáš Sadílek
Jakub Janetzký46′ 79′
Filip Vecheta
Patrik Slaměna

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy pięć.