Liga czeska - 30. kolejka: Viktoria Pilzno - Dukla Praga 4-0 (3-0)

W pojedynku 30. kolejki Ligi Czeskiej, który rozegrany został 27 kwietnia, drużyna Viktorii Pilzno wysoko wygrała z Duklą Praga 4-0 (3-0). Mecz na Doosan Aréna w Pilznie obejrzało 8 104 widzów.

T. Hořava 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Drużyna Viktorii Pilzno wygrała aż 15 razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Roman Procházka. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

W 20. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Romana Hubnika z Viktorii Pilzno, a w 26. minucie Jána Duricę z drużyny przeciwnej.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Viktorii Pilzno, zdobywając kolejną bramkę. W 36. minucie drugiego gola dla zawodników Viktorii Pilzno strzelił Jan Kopic.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Viktorii Pilzno w 40. minucie spotkania, gdy Jan Kopic zdobył trzecią bramkę.

Kibice Dukli Praga nie mogli już doczekać się wprowadzenia Uroša Đuranovicia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie aż sześć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Mohamed Doumbia. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w jedenastce Dukli Praga doszło do zmiany. Pablo González wszedł za Lukáša Holíka.

Niedługo później trener Viktorii Pilzno postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Marek Bakoš, a murawę opuścił Tomáš Chorý. W 78. minucie Branislav Milošević został zastąpiony przez Vojtěcha Hadaščoka.

Dopiero w drugiej połowie Tomáš Hořava wywołał eksplozję radości wśród kibiców Viktorii Pilzno, strzelając kolejnego gola w drugiej minucie doliczonego czasu meczu starcia. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 4-0.

David Douděra
20′ Roman Hubnik
Daniel Souček
 36′, 40′ Jan Kopic
Mohamed Doumbia46′
Jan Kovařík
Marek Hanousek
 6′ 78′ Roman Prochazka
Lukáš Holík61′
86′ Jean-David Beauguel
Daniel Tetour
73′ Tomáš Chorý
Jakub Podaný
78′  90′ Tomáš Hořava
Samuel Dancák
86′ Erik Pačinda
Uroš Duranović46′
Milan Petrżela
Pablo González Juárez61′
73′ Marek Bakoš
Vojtěch Hadaščok78′

Godna podkreślania była świetna praca bramkarza Viktorii Pilzno. Jego postawa na przedpolu uratowała zespół przed porażką. Taki mecz nie zdarza się często. Zachował czyste konto, a rywale oddali aż dziewięć celnych strzałów.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.