Liga czeska - 30. kolejka: Sigma Ołomuniec - Viktoria Pilzno 0-1 (0-1)

14 czerwca na Andrův stadion w Ołomuńcu odbyło się spotkanie 30. kolejki Ligi Czeskiej pomiędzy drużynami Sigmy Ołomuniec i Viktorii Pilzno. Mecz zakończył się zwycięstwem Viktorii Pilzno 1-0.

T. Hořava 16'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 43 razy. Zespół Viktorii Pilzno wygrał aż 25 razy, zremisował siedem, a przegrał tylko 11.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Jedyną bramkę meczu zdobył Tomáš Hořava dla zespołu Viktorii Pilzno. Bramka padła w tej samej minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Viktorii Pilzno.

Drugą połowę jedenastka Sigmy Ołomuniec rozpoczęła w zmienionym składzie, za Mojmíra Chytila, Václava Jemelkę weszli David Houska, Radim Breite. W 52. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Milana Kerbra z Sigmy Ołomuniec, a w 57. minucie Milana Havla z drużyny przeciwnej.

W 63. minucie Milan Kerbr został zastąpiony przez Martina Sladkiego. W 65. minucie w drużynie Viktorii Pilzno doszło do zmiany. Iván Díaz wszedł za Tomáša Hořavę. Trener Sigmy Ołomuniec postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił obrońcę Martina Hálę i na pole gry wprowadził napastnika Pabla Gonzáleza, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

A trener Viktorii Pilzno wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ondřeja Mihálika. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Jean-David Beauguel. W 78. minucie Ondřej Zmrzlý został zmieniony przez Lukáša Juliša, co miało wzmocnić zespół Sigmy Ołomuniec. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jana Kopica na Adama Hlouszka w 90. minucie oraz Lukasza Hejdę na Luděka Pernicę w tej samej minucie. W doliczonej drugiej minucie pojedynku kartki dostał Radim Breite z Sigmy Ołomuniec i Lukáš Kalvach, Ondřej Mihálik z drużyny gości.

Alesz Hruszka
70′ Martin Hála
Jakub Brabec
46′ Václav Jemelka
Milan Havel57′
52′ 63′ Milan Kerbr
Lukasz Hejda90′
Radek Látal
Pavel Bucha
Jan Štěrba
Tomáš Hořava  16′ 65′
46′ Mojmír Chytil
Lukáš Kalvach90′
Lukasz Greszszak
Joel Ngandu Kayamba
Tomáš Zahradníček
Jan Kopic90′
78′ Ondřej Zmrzlý
Jan Kovařík
Jakub Yunis
Jean-David Beauguel78′
Michal Reichl
Jindřich Staněk
63′ Martin Sladký
Adam Hlouszek90′
46′ 90′ Radim Breite
Roman Hubnik
Kryštof Daněk
Luděk Pernica90′
70′ Pablo González Juárez
Iván Santiago Díaz65′
46′ David Houska
Christián Herc
78′ Lukáš Juliš
Ondřej Mihálik78′ 90′

Zespół Viktorii Pilzno był w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Sigmy Ołomuniec obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast drużyna Viktorii Pilzno w drugiej połowie dokonała czterech zmian.