Liga czeska - 30. kolejka: FK Teplice - 1. FK Pribram 4-0 (2-0)

14 czerwca na Na Stínadlech odbyło się starcie 30. kolejki Ligi Czeskiej pomiędzy drużynami Teplica i FK Pribram. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Teplica 4-0.

D. Trubač 65'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 37 spotkań zespół Teplica wygrał 18 razy i zanotował osiem porażek oraz 11 remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Teplica w 39. minucie spotkania, gdy Jakub Řezníček strzelił pierwszego gola. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Zespół FK Pribram ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 41. minucie na listę strzelców wpisał się Patrik Žitný.

Na drugą połowę zespół FK Pribram wyszedł w zmienionym składzie, za Emmanuela Antwiego wszedł Lukáš Pazdera. Trener FK Pribram postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Michal Škoda, a murawę opuścił Jan Kvída.

W 54. minucie Martin Nový zastąpił Miroslava Slepiczkę. Między 55. a 65. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Daniel Trubač wywołał eksplozję radości wśród kibiców Teplica, strzelając kolejnego gola w 65. minucie pojedynku. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę dostał Matěj Polidar, piłkarz FK Pribram.

W 75. minucie boisko opuścili piłkarze FK Pribram: Peter Kleščík, Pavel Hajek, a na ich miejsce weszli Dusan Pinc, Karel Soldát. W 77. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Olivier Simo z zespołu gości i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 55. minucie. Kibice Teplica nie mogli już doczekać się wprowadzenia Admira Ljevakovicia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Patrik Žitný. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić czwartego gola.

W doliczonej drugiej minucie spotkania sędzia przyznał żółtą kartkę Jakubowi Mareszowi z Teplica.

W tej samej minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Jakub Řezníček z Teplica. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 4-0.

Martin Melichar
62′ Pavel Čmovš
Emmanuel Antwi46′
Evgeni Nazarov
Mihailo Cmiljanović
89′ David Černý
Soufiane Dramé65′
 65′ 86′ Daniel Trubač
Karel Soldát75′
 41′ 86′ Patrik Žitný
Filip Zorvan
90′ Jakub Maresz
Dušan Pinc75′
 39′, 90′ Jakub Řezníček
Matěj Polidar74′
Jakub Diviš
Ondřej Kočí
Matěj Hýbl
Peter Kleščík75′
89′ Igor Paradin
Lukáš Pazdera46′
Jakub Emmer
Pavel Hájek75′
86′ Admir Ljevaković
Dominik Kříž
86′ Petr Mareš
Miroslav Slepiczka54′
Dominik Šup
Michal Škoda46′

Piłkarze gości dostali w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół FK Pribram w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.