Liga czeska - 30. kolejka: FK Mladá Boleslav - FC FASTAV Zlín 3-0 (3-0)

W pojedynku 30. kolejki Ligi Czeskiej, który rozegrany został 27 kwietnia, drużyna FK Mlada Boleslav zwyciężyła z FASTAV Zlin 3-0 (3-0). Mecz na Adidas Aréna w Mladá Boleslav obejrzało 1 707 widzów.

30. kolejka Czechy - Liga Czeska
2019-04-27 17:00 | Stadion: Lokotrans Aréna | Widzów: 1707 | Arbiter: J. Machálek
T. Przikryl 43'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 25 starć jedenastka FK Mlada Boleslav wygrała 11 razy i zanotowała 10 porażek oraz cztery remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FK Mlada Boleslav w 14. minucie spotkania, gdy Nikolay Komlichenko strzelił pierwszego gola. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 23 zdobyte bramki.

W 35. minucie Jakub Klíma został zmieniony przez Dominika Hašeka.

W 40. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Nikolay Komlichenko z FK Mlada Boleslav.

Prawie natychmiast Tomáš Přikryl wywołał eksplozję radości wśród kibiców FK Mlada Boleslav, zdobywając kolejną bramkę w 43. minucie pojedynku. To już siódme trafienie tego piłkarza w sezonie.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-0.

Drugą połowę zespół FASTAV Zlin rozpoczął w zmienionym składzie, za Josefa Hnaníčeka wszedł Ondřej Bačo. Trener FK Mlada Boleslav postanowił wzmocnić linię pomocy i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Pavela Buchę. Na boisko wszedł Dominik Mašek, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 71. minucie Lukáš Železník został zmieniony przez Martina Cedidlę, co miało wzmocnić jedenastkę FASTAV Zlin. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Murisa Mešanovicia na Adama Provaznika.

Zoran Gajić
35′ Jakub Klíma
Josef Hnaníček46′
Tomáš Wiesner
Libor Holík
69′ Pavel Bucha
Martin Nečas
Jakub Fulnek
Marek Hlinka
Michal Hubínek
Petr Jiracek
 43′ Tomasz Przikryl
Alexander Jakubov
 14′, 40′ (k.) Nikolay Komlichenko