Liga czeska - 30. kolejka: FK Jablonec - Banik Ostrawa 4-0 (2-0)

W meczu 30. kolejki Ligi Czeskiej, który rozegrany został 27 kwietnia, jedenastka Jablonca wysoko wygrała z Banikiem Ostrawa 4-0 (2-0). Mecz na Stadionie Střelnice w Jablonecu nad Nysą obejrzało 2 831 widzów.

30. kolejka Czechy - Liga Czeska
2019-04-27 17:00 | Stadion: Stadion Střelnice | Widzów: 2831 | Arbiter: M. Zelinka
FK Jablonec
Banik Ostrawa
4
0
J. Považanec 16'
M. Doležal 36',63',90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 47 spotkań drużyna Jablonca wygrała 15 razy i zanotowała 12 porażek oraz 20 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Robertowi Hrubemu z jedenastki gości. Była to siódma minuta meczu.

Niedługo po rozpoczęciu meczu Jakub Považanec wywołał eksplozję radości wśród kibiców Jablonca, zdobywając bramkę w 16. minucie pojedynku.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Jablonca, strzelając kolejnego gola. W 36. minucie wynik na 2-0 podwyższył Martin Dolezal. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie.

Chwilę później trener Banika Ostrawa postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 41. minucie na plac gry wszedł Ondřej Šašinka, a murawę opuścił Robert Hrubý.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Jablonca w 63. minucie spotkania, gdy Martin Dolezal zdobył trzecią bramkę. W 69. minucie Vladimir Jovović został zmieniony przez Miloša Kratochvíla.

Na kwadrans przed zakończeniem starcia w jedenastce Banika Ostrawa doszło do zmiany. Arťom Mešaninov wszedł za Adama Jánoša. A trener Jablonca wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Alejandra Acostę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 16 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Bogdan Vătăjelu. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kolejną bramkę. W 81. minucie Nemanja Kuzmanovič został zmieniony przez Jakuba Bolfa, co miało wzmocnić jedenastkę Banika Ostrawa. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Michala Travnika na Andreja Fábrego.

W 89. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Davida Hovorkę z Jablonca, a w pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania Jana Lasztuvkę z drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie swojego trzeciego gola w tym meczu strzelił Martin Dolezal z Jablonca. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 4-0.

Lukáš Pazdera
89′ David Hovorka
Václav Procházka
Eduard Sobol
Patrizio Stronati
Tomasz Huebschman
Daniel Holzer
76′ Bogdan Ilie Vătăjelu
Robert Hrubý7′ 41′
69′ Vladimir Jovović
Adam Jánoš76′
 16′ Jakub Považanec
Milan Jirásek
84′ Michal Trávník
Dame Diop
 36′, 63′, 90′ Martin Doležal
Nemanja Kuzmanovič81′
Jan Hanuš
Viktor Budinský
76′ Alejandro Rafael Acosta Cabrera
Lukáš Lehnert
84′ Andrej Fábry
Artem Meshchaninov76′
Davis Ikaunieks
Robert Russmann
69′ Miloš Kratochvíl
Jakub Bolf81′
Tomáš Pilík
Aleš Mooc
Jan Chramosta
Ondřej Šašinka41′

Piłkarze Jablonca dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.