Liga czeska - 30. kolejka: Bohemians 1905 Praga - FK Jablonec 3-0 (2-0)

W pojedynku 30. kolejki Ligi Czeskiej, który rozegrany został 14 czerwca, zespół Bohemiansu Praga wygrał z Jabloncem 3-0 (2-0). Starcie odbyło się na Stadionie Ďolíček w Pradze.

P. Hronek 80'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 39 spotkań jedenastka Jablonca wygrała 26 razy i zanotowała sześć porażek oraz siedem remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w meczu obejrzał John Mosquera z jedenastki gospodarzy. Była to 10. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Bohemiansu Praga w 10. minucie spotkania, gdy John Mosquera strzelił pierwszego gola.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Bohemiansu Praga, zdobywając kolejną bramkę. W 14. minucie na listę strzelców wpisał się Martin Dostál.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna Jablonca wyszła w zmienionym składzie, za Jana Kroba, Tomáša Pilíka weszli Michal Cernák, Jan Matoušek. W 60. minucie za Antonína Vaníčeka wszedł Jan Vodháněl.

W 74. minucie w jedenastce Jablonca doszło do zmiany. Jan Chramosta wszedł za Martina Dolezala.

Dopiero w drugiej połowie Petr Hronek wywołał eksplozję radości wśród kibiców Bohemiansu Praga, strzelając kolejnego gola w 80. minucie meczu. Na siedem minut przed zakończeniem pojedynku w zespole Bohemiansu Praga doszło do zmiany. Michal Šmíd wszedł za Tilla Schumachera.

Trener Bohemiansu Praga wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Michaela Ugwu. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić John Mosquera. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-0.

Libor Holík
 14′ Martin Dostál
Michal Jeřábek
Lukáš Hůlka
Jan Krob46′
Daniel Krch
Dominik Plechatý
83′ Till Sebastian Schumacher
Miloš Kratochvíl
Vladislav Levin
Tomáš Pilík46′
 10′ 10′ 83′ Jhon Edison Mosquera Rebolledo
Dominik Pleštil
69′ Kamil Vacek
Jakub Považanec
60′ Antonín Vaníček
Jan Sykora
60′ Jakub Nečas
Martin Doležal74′
Roman Valeš
Jan Hanuš
David Bartek
David Štěpánek
83′ Michal Šmíd
Michal Černák46′
60′  80′ Petr Hronek
Kasper Hämäläinen
69′ Roman Květ
Jan Matoušek46′
60′ Jan Vodháněl
Jan Chramosta74′
83′ Michael Junior Ugwu
Oliver Velich

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Bohemiansu Praga przyznał jedną żółtą.

Zespół Bohemiansu Praga w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.