Liga czeska - 30. kolejka 2. ligi: Viktoria Żiżkov Praga - FK Pardubice 2-1 (1-0)

W spotkaniu 30. kolejki czeskiej 2. ligi, które rozegrane zostało 14 lipca, zespół Viktorii Żiżkov wygrał z Pardubicami 2-1 (1-0). Mecz na eFotbal aréna w Pradze obejrzało 851 widzów.

Cadu 62'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Viktorii Żiżkov nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 13. minucie na listę strzelców wpisał się Jaroslav Diviš. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Między 20. a 34. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Viktorii Żiżkov.

Na drugą połowę zespół Viktorii Żiżkov wyszedł w zmienionym składzie, za Marka Szotkowskiego, Josefa Bazala weszli Augusto Quintero, Fərid Nəbiyev. Także jedenastka Pardubic rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jakuba Selnara wszedł Lee Sang-Hyeok.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Viktorii Żiżkov w 53. minucie spotkania, gdy Igor Sukenník strzelił z rzutu karnego drugiego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Piłkarze Pardubic szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 62. minucie wynik ustalił Cadu.

W 64. minucie Cadu zastąpił Pavela Zifčáka. Między 65. a 88. minutą, boisko opuścili piłkarze Viktorii Żiżkov: Aleš Nešický, Jaroslav Diviš, Filip Halgoš, na ich miejsce weszli: Tadeáš Zeman, Felipe Egídio, Michal Řezáč. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Lukáša Pfeifera, Martina Šplíchala, Jiříego Slámy zajęli: Tomáš Solil, Jiří Miker, Lukáš Zukal. Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Jiří Miker z Pardubic. Była to 84. minuta starcia.

Jedenastce Pardubic zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Viktorii Żiżkov.

Michal Hlavatý34′
28′ Aleš Nešický
Carlos Eduardo Lopes Cruz  62′
 53′ (k.) Igor Sukenník
Lukáš Pfeifer
 13′ Jaroslav Diviš
Jakub Selnar
Marek Szotkowski
Emil Tischler
Jakub Urbanec
Martin Šplíchal

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.