Liga czeska - 30. kolejka 2. ligi: Slavoj Wyszegrad - FK Prostějov 3-1 (2-0)

14 lipca na Stadionie Evžena Rošického w Pradze odbył się mecz 30. kolejki czeskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Slavoju Wyszegrad i Prostejovu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Slavoju Wyszegrad 3-1. Na stadionie stawiło się 241 widzów.

30. kolejka Czechy - 2. liga
2020-07-14 18:00 | Stadion: Stadion Evžena Rošického | Widzów: 241 | Arbiter: D. Černý
M. Stříž 61'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Prostejovu.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Slavoju Wyszegrad otworzyli wynik. W 23. minucie na listę strzelców wpisał się Ed Kokorović.

Drużyna Prostejovu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W ostatniej minucie pierwszej połowy wynik na 2-0 podwyższył Jan Suchan.

Drugą połowę zespół Slavoju Wyszegrad rozpoczął w zmienionym składzie, za Petra Dočekala, Marka Kodra weszli Matous Babka, Vojtěch Mareš. W 55. minucie Adam Dittmer został zmieniony przez Petra Kovářa.

W 58. minucie w drużynie Slavoju Wyszegrad doszło do zmiany. Daniel Kozel wszedł za Milana Černego. W 61. minucie bramkę kontaktową zdobył z karnego Michal Stříž. Między 62. a 85. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Slavoju Wyszegrad oraz trzy drużynie przeciwnej.

W 78. minucie Matěj Biolek został zmieniony przez Štěpána Sedláčeka, a za Oleksandra Pernatskiego wszedł na boisko Daniel Ircing, co miało wzmocnić jedenastkę Prostejovu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jana Suchana na Ondreja Svejdika oraz Jana Vejvara na Lukasa Poučeka.

Zawodnicy Slavoju Wyszegrad odpowiedzieli strzeleniem gola. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Lukas Pouček.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-1.

Oleksandr Pernatskyi
72′ Filip Drobílek
Aleš Schuster
 23′ (k.) Ed Kevin Kokorović
Michal Stříž  61′ (k.)
85′ Denis Laňka
Adam Dittmer
 45′ Jan Suchan
Milan Lutonský63′
Jan Vejvar
Patrik Slaměna
83′ Nedžad Zinhasovič
Michal Zapletal

Zespół Slavoju Wyszegrad zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Piłkarze obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.

Drużyna Slavoju Wyszegrad w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.