Liga czeska - 30. kolejka 2. ligi: FC Vysočina Jihlava - FK Usti nad Łabą 2-3 (0-2)

14 lipca na Stadionie v Jiráskově ulici odbyło się spotkanie 30. kolejki czeskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Vysocinej Jihlavy i FK Usti. Starcie zakończyło się zwycięstwem FK Usti 3-2.

L. Matějka 30',38',87'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 16 razy. Jedenastka Vysocinej Jihlavy wygrała aż dziewięć razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze FK Usti nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 30. minucie bramkę zdobył Lukáš Matějka. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czternaste trafienie w sezonie.

Niedługo później Lukáš Matějka wywołał eksplozję radości wśród kibiców FK Usti, zdobywając kolejną bramkę w 38. minucie meczu.

Drugą połowę zespół Vysocinej Jihlavy rozpoczął w zmienionym składzie, za Vojtěcha Křišťála, Jana Javůreka, Rajmunda Mikuša weszli Waly Diouf, Filip Novotný, Tomáš Smejkal.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 54. minucie na listę strzelców wpisał się Stanislav Klobása. To już szesnaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 59. minucie Adam Cicovsky zastąpił Fortune'a Basseya. W 72. minucie w jedenastce Vysocinej Jihlavy doszło do zmiany. Jakub Rezek wszedł za Jana Fortelnego.

Drużyna FK Usti niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 25 minut, zespół gospodarzy doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Stanislav Klobása. Na dziewięć minut przed zakończeniem pojedynku kartkę dostał Matěj Valenta z FK Usti.

W 84. minucie Adam Ritter został zmieniony przez Luisa Arroya, co miało wzmocnić jedenastkę Vysocinej Jihlavy. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Václava Prošeka na Petra Kunca.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FK Usti w 87. minucie spotkania, gdy Lukáš Matějka strzelił trzeciego gola. W drugiej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Luisowi Arroyowi, piłkarzowi Vysocinej Jihlavy.

Dwie minuty później w drużynie FK Usti doszło do zmiany. Adam Černý wszedł za Lukáša Matějkę. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-3.

Matěj Valenta81′
 54′, 79′ Stanislav Klobása
Lukáš Matějka  30′, 38′, 87′

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedenastka Vysocinej Jihlavy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.