Liga czeska - 30. kolejka 2. ligi: 1. FC Brno - FC Sellier & Bellot Vlašim 4-0 (2-0)

W spotkaniu 30. kolejki czeskiej 2. ligi, które rozegrane zostało 14 lipca, drużyna FC Brno wysoko wygrała z FC Vlašim 4-0 (2-0). Mecz na Městský fotbalový stadion Srbská obejrzało 2 407 widzów.

30. kolejka Czechy - 2. liga
2020-07-14 18:00 | Stadion: Městský fotbalový stadion Srbská | Widzów: 2407 | Arbiter: K. Hanousek
J. Hladík 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka FC Vlašim wygrała jeden raz, zremisowała cztery, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Brno w 12. minucie spotkania, gdy Adrián Čermák strzelił pierwszego gola.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka FC Brno, zdobywając kolejną bramkę. Po kwadransie gry na listę strzelców wpisał się Antonín Růsek. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół FC Brno wyszedł w zmienionym składzie, za Ondřeja Vaněka, Adama Fouska weszli Pavel Eismann, Jan Hladík. W 61. minucie w drużynie FC Vlašim doszło do zmiany. Matěj Sváta wszedł za Milana Kadleca.

W tej samej minucie za Ladislava Jandę wszedł Bernardo Frizoni. W tej samej minucie Michal Vrána został zmieniony przez Adamę Diamé, co miało wzmocnić jedenastkę FC Vlašim. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ondřeja Pachlopníka na Marka Vintra.

Dopiero w drugiej połowie Antonín Růsek wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Brno, strzelając kolejnego gola w 71. minucie pojedynku. W 76. minucie Antonín Růsek został zmieniony przez Martina Sedláka, a za Adriána Čermáka wszedł na boisko David Krška, co miało wzmocnić zespół FC Brno. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jana Záviškę na Dominika Bičištěgo.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom FC Vlašim: Bernardowi Frizoniemu w 81. i Matějowi Svácie w 88. minucie.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W drugiej minucie doliczonego czasu gry pokonał bramkarza Jan Hladík. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 4-0.

Jakub Štochl
 12′ Adrián Čermák
Michal Vrána
 16′, 71′ Antonín Růsek
Jan Záviška

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom FC Vlašim przyznał dwie żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół FC Vlašim w drugiej połowie dokonał czterech zmian.