Reklama

Reklama

Liga czeska - 3. kolejka: MFK Karwina - Dukla Praga 3-0 (2-0)

14 maja na Městský Stadión w Karwinie odbyło się spotkanie 3. kolejki Ligi Czeskiej pomiędzy drużynami MFK Karwina i Dukli Praga. Pojedynek zakończył się zwycięstwem MFK Karwina 3-0. Na stadionie stawiło się 1 942 widzów.

14 maja  na Městský Stadión w Karwinie odbyło się spotkanie  3. kolejki Ligi Czeskiej pomiędzy drużynami MFK Karwina  i Dukli Praga. Pojedynek zakończył się zwycięstwem MFK Karwina 3-0. Na stadionie stawiło się 1 942 widzów.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 starć drużyna MFK Karwina wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo siedem razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Ivanowi Ostojiciowi z jedenastki gości. Była to 21. minuta pojedynku.

Trzeba było trochę poczekać, aby Tomas Wagner wywołał eksplozję radości wśród kibiców MFK Karwina, strzelając gola w 22. minucie starcia. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie.

Reklama

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół MFK Karwina, zdobywając kolejną bramkę. W 42. minucie wynik na 2-0 podwyższył David Guba. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Na drugą połowę jedenastka Dukli Praga wyszła w zmienionym składzie, za Jakuba Podanego wszedł Uroš Đuranović. A trener MFK Karwina wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Adriela Ba. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić David Guba. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kolejną bramkę.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu sędzia wręczył kartkę Adrielowi Ba z MFK Karwina. W 66. minucie Marek Hanousek został zastąpiony przez Pabla Gonzáleza. W 75. minucie kartką został ukarany Pablo González, piłkarz Dukli Praga.

W 79. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Tomas Wagner z MFK Karwina. Na murawie, jak to często zdarzało się Dukli Praga w tym sezonie, pojawił się David Doudera, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 83. minucie Róberta Kovaľa. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

W 89. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jána Kriváka z MFK Karwina, a w pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania Davida Douderę z drużyny przeciwnej. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-0.

Zawodnicy MFK Karwina otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższą sobotę drużyna Dukli Praga rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie 1. FC Slovácko. Tego samego dnia Bohemians 1905 Praga zagra z zespołem MFK Karwina na jego terenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL