Liga czeska - 3. kolejka: FK Jablonec - Banik Ostrawa 2-0 (0-0)

12 września na Stadionie Střelnice w Jablonecu nad Nysą odbył się mecz 3. kolejki Ligi Czeskiej pomiędzy drużynami Jablonca i Banika Ostrawa. Starcie zakończyło się zwycięstwem Jablonca 2-0. Na stadionie stawiło się 2 436 widzów.

3. kolejka Czechy - Liga Czeska
2020-09-12 17:00 | Stadion: Stadion Střelnice | Widzów: 2436 | Arbiter: J. Machálek
FK Jablonec
Banik Ostrawa
2
0
I. Schranz 61'
J. Zelený 76'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 52 pojedynki zespół Jablonca wygrał 18 razy i zanotował 12 porażek oraz 22 remisy.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Martinowi Filli z Banika Ostrawa. Była to 38. minuta pojedynku.

Drugą połowę zespół Banika Ostrawa rozpoczął w zmienionym składzie, za Muhameda Tijaniego wszedł Ondřej Šašinka. W 47. minucie sędzia ukarał kartką Romana Potočnego, piłkarza gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Jablonca w 61. minucie spotkania, gdy Ivan Schranz strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Tomáš Ladra.

W 67. minucie Daniel Holzer został zastąpiony przez Rudolfa Reitera. W tej samej minucie Nemanja Kuzmanovič został zmieniony przez Ondřeja Chvěję, co miało wzmocnić zespół Banika Ostrawa. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tomáša Čvančarę na Vladimira Jovovicia. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Banik Ostrawa: Ondřejowi Šašince w 69. i Janowi Lasztuvce w 74. minucie.

Jedenastka Banika Ostrawa ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania wynik ustalił Jaroslav Zelený.

W 77. minucie Martin Fillo został zmieniony przez Oleksandra Azatskiego, a za Adama Jánoša wszedł na boisko Milan Jirásek, co miało wzmocnić jedenastkę Banika Ostrawa. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ivana Schranza na Olivera Velicha w 89. minucie. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Liborowi Holíkowi z zespołu gospodarzy. Chwilę później trener Jablonca postanowił bronić wyniku. W drugiej minucie doliczonego czasu spotkania postawił na defensywę. Za pomocnika Tomáša Ladrę wszedł Patrik Haitl, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać prowadzenie.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Jiří Fleišman
90′ Libor Holík
Jaroslav Svozil
Jakub Martinec
Martin Fillo38′ 77′
Jakub Podaný
Jakub Pokorný
 76′ Jaroslav Zelený
Daniel Holzer67′
Tomasz Huebschman
Adam Jánoš77′
90′ Tomáš Ladra
Roman Potočný47′
Jakub Považanec
Daniel Tetour
 61′ 89′ Ivan Schranz
Nemanja Kuzmanovič67′
72′ Tomáš Čvančara
Muhamed Tijani46′
Tomáš Vajner
Viktor Budinský
90′ Patrik Haitl
Oleksandr Azatsky77′
Michal Jeřábek
Jan Juroška
David Štěpánek
Ondřej Chvěja67′
72′ Vladimir Jovović
Milan Jirásek77′
David Macháček
Rudolf Reiter67′
89′ Oliver Velich
Ondřej Šašinka46′ 69′

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Banika Ostrawa pokazał cztery.

Drużyna Jablonca w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.