Liga czeska - 3. kolejka 2. ligi: SK Líšeň - FC Hradec Králové 3-3 (1-2)

W starciu 3. kolejki czeskiej 2. ligi, które rozegrane zostało 3 sierpnia, zespół SK Líšeň zremisował z Hradcem Kralove 3-3 (1-2). Mecz na Stadionie SK Líšeň w Brnie obejrzało 1 572 widzów.

C. Frýdek 69'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W czwartej minucie na listę strzelców wpisał się Jakub Šípek.

Piłkarze SK Líšeň szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 10. minucie gola wyrównującego strzelił Jan Hladík.

Niedługo później Adam Vlkanova wywołał eksplozję radości wśród kibiców Hradca Kralove , zdobywając kolejną bramkę w 27. minucie pojedynku. W 36. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jakuba Šípeka z Hradca Kralove, a w 38. minucie Michala Bednářa z drużyny przeciwnej.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Zespół gospodarzy nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W pierwszych minutach drugiej połowy Jan Hladík ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 2-2.

Między 52. a 61. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Hradca Kralove i jedną drużynie przeciwnej. W 64. minucie Fahrudin Đurđević został zmieniony przez Jana Kvídę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Hradca Kralove w 69. minucie spotkania, gdy Christián Frýdek strzelił trzeciego gola. W 74. minucie Jakub Šípek został zmieniony przez Daniela Procházkę, co miało wzmocnić drużynę Hradca Kralove. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jaroslava Máleka na Adama Filę.

W 75. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Adama Vlkanovę z Hradca Kralove, a w 81. minucie Davida Krškę z drużyny przeciwnej.

Zespół gości niedługo cieszył się prowadzeniem. Trwało to 17 minut, jedenastka SK Líšeň doprowadziła do remisu. Gola strzelił Marek Vintr. W 87. minucie w zespole Hradca Kralove doszło do zmiany. Milan Černý wszedł za Christiána Frýdeka.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-3.

Patrik Vízek
38′ Michal Bednář
Miloš Kopečný61′
Jan Hlavica
Jakub Martinec
52′ Michal Jeřábek
Otto Urma
Adrián Čermák
Kristián Zbrožek
 10′, 48′ Jan Hladík
Fahrudin Đurđević
81′ David Krška
Jakub Šípek  4′ 36′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Arbiter w pierwszej połowie wręczył jedną żółtą kartkę piłkarzom Hradca Kralove, natomiast w drugiej trzy. Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną więcej.