Liga czeska - 3. kolejka 2. ligi: FK Usti nad Łabą - FK Prostějov 3-1 (0-0)

2 sierpnia na Městský stadion w Uściu nad Łabą odbyło się spotkanie 3. kolejki czeskiej 2. ligi pomiędzy drużynami FK Usti i Prostejovu. Starcie zakończyło się zwycięstwem FK Usti 3-1. Mecz obejrzało 871 widzów.

J. Šteigl 78'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Jedenastka FK Usti wygrała aż trzy razy, a przegrała tylko raz.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę drużyna FK Usti rozpoczęła w zmienionym składzie, za Martina Jirkovskiego wszedł Jiří Miskovič. Między 47. a 54. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości.

Wysiłki podejmowane przez zespół FK Usti w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 58. minucie Lukáš Matějka dał prowadzenie swojej jedenastce.

W 65. minucie Milan Lutonský został zmieniony przez Davida Pašeka. W 71. minucie Youba Dramé został zmieniony przez Marka Krátkiego, co miało wzmocnić zespół FK Usti. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Michala Zapletala na Viktora Korovikova oraz Davida Píchala na Jana Šteigla. W 75. minucie arbiter pokazał kartkę Janowi Peterce, zawodnikowi FK Usti.

Drużyna Prostejovu wyrównała wynik meczu. W 78. minucie bramkę wyrównującą zdobył Jan Šteigl.

Na 10 minut przed zakończeniem pojedynku w jedenastce FK Usti doszło do zmiany. Fortune Bassey wszedł za Mateja Valentę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FK Usti w 83. minucie spotkania, gdy Jiří Miskovič strzelił drugiego gola.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół FK Usti, zdobywając kolejną bramkę. W 87. minucie na listę strzelców wpisał się Marek Krátký.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w doliczonym czasie gry, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom drużyny gości: Matějowi Biolkowi i Janowi Šteiglowi. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-1.

Aleš Schuster47′
75′ Jan Peterka
David Píchal
 58′ Lukáš Matějka
Jakub Rolinc

Jedenastka Prostejovu zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom FK Usti, a piłkarzom gości wręczył pięć.