Liga czeska - 3. kolejka 2. ligi: FK Fotbal Trzyniec - FC Vysočina Jihlava 0-1 (0-0)

3 sierpnia na Městský stadion w Trzyńcu odbyło się starcie 3. kolejki czeskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Fotbal Trzyniec i Vysocinej Jihlavy. Mecz zakończył się zwycięstwem Vysocinej Jihlavy 1-0. Na stadionie zasiadło 1 497 widzów.

3. kolejka Czechy - 2. liga
2019-08-03 10:15 | Stadion: Městský stadion | Widzów: 1497 | Arbiter: P. Dorušák
FK Fotbal Trzyniec
FC Vysočina Jihlava
0
1
S. Klobása 72'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 spotkań drużyna Fotbal Trzyniec wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo aż 12 razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Już w pierwszych minutach zespół Vysocinej Jihlavy próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał David Gáč z drużyny gospodarzy. Była to 43. minuta pojedynku.

W 51. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Jiří Adamuška osłabiając tym samym zespół Fotbal Trzyniec. W 52. minucie Filip Kubala został zastąpiony przez Františeka Chmiela.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w drużynie Vysocinej Jihlavy doszło do zmiany. Jan Javurek wszedł za Rajmunda Mikuša.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Vysocinej Jihlavy w 72. minucie spotkania, gdy Stanislav Klobása strzelił pierwszego gola. To już trzecie trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 78. minucie Filip Hlúpik został zmieniony przez Lukasa Ciencialę, a za Davida Machalíka wszedł na boisko Tomas Wojnar, co miało wzmocnić zespół Fotbal Trzyniec. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jakuba Rezka na Matúša Lackę w 86. minucie oraz Tomáša Smejkala na Radka Křiváneka w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w tej samej minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Fotbal Trzyniec: Jiříemu Janoščínowi i Luisowi Arroyowi.

Arroyo
51′ Jiří Adamuška
Luděk Vejmola
Imrich Bedecs
Filip Novotný
43′ David Gáč
Jan Pavlik
90′ Jiří Janoščín
Lukáš Vaculík
90′ Luis Aldair Arroyo Cabeza
Stanislav Klobása  72′

Zespół Vysocinej Jihlavy był w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał zawodników Vysocinej Jihlavy żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy wręczył trzy żółte oraz jedną czerwoną.