Liga czeska - 3. kolejka 2. ligi: FK Blansko - Dukla Praga 1-0 (0-0)

11 września na Stadionie na Mlýnské odbyło się starcie 3. kolejki czeskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Blansko i Dukli Praga. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Blansko 1-0. Na stadionie stawiło się 1 260 widzów.

3. kolejka Czechy - 2. liga
2020-09-11 17:00 | Stadion: Stadion na Mlýnské | Widzów: 1260 | Arbiter: L. Szikszay
FK Blansko
Dukla Praga
1
0
T. Vasiljev 51'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 18. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Radka Buchtę z Blansko, a w 41. minucie Mohameda Doumbię z drużyny przeciwnej.

Jedyną bramkę meczu dla Blansko zdobył Tomáš Vasiljev w 51. minucie. W 57. minucie Róbert Kovaľ został zastąpiony przez Štěpána Krunerta.

Między 57. a 84. minutą, boisko opuścili piłkarze Dukli Praga : Josef Jakab, Bastian Ayong, Daniel Souček, Lukáš Buchvaldek, na ich miejsce weszli: Ondřej Ullman, Marek Fábry, Vojtěch Hadaščok, Kim Seung-Bin. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jakuba Šašinki, Tomáša Vasiljeva, Filipa Žáka zajęli: Martin Holek, David Machalík, Daniel Přerovský. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Markowi Fábremu i Tomášowi Vasiljevowi.

Jiří Piroch
18′ Radek Buchta
Mohamed Doumbia41′
 51′ 68′ Tomáš Vasiljev
Josef Jakab
Jakub Šašinka
Róbert Kovaľ
Filip Žák
Bastian Karsten Ayong

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia ukarał żółtymi kartkami dwóch zawodników Blansko. Pokazał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Piłkarze gości dostali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Dukli Praga w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.