Liga czeska - 3. kolejka 2. ligi: Dukla Praga - Viktoria Żiżkov Praga 2-0 (1-0)

4 sierpnia na Stadionie Juliska w Pradze odbył się mecz 3. kolejki czeskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Dukli Praga i Viktorii Żiżkov. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Dukli Praga 2-0. Na stadionie zasiadło 1 227 widzów.

3. kolejka Czechy - 2. liga
2019-08-04 10:15 | Stadion: Stadion Juliska | Widzów: 1227 | Arbiter: J. Adamkova
Dukla Praga
Viktoria Żiżkov Praga
2
0
Pablo González 21'
D. Tetour 74'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 pojedynków jedenastka Viktorii Żiżkov wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo siedem razy. Sześć meczów zakończyło się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 19. minucie arbiter ukarał kartką Davida Douderę, piłkarza Dukli Praga.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Dukli Praga w 21. minucie spotkania, gdy Pablo González strzelił pierwszego gola. W 28. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Martina Chlumeckiego z Dukli Praga, a w 44. minucie Jakuba Urbanca z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Dukli Praga.

W 62. minucie David Doudera zastąpił Karstena Ayonga. W tej samej minucie Felipe Egídio został zmieniony przez Filipa Halgoša, a za Jakuba Urbanca wszedł na boisko Guttiner, co miało wzmocnić drużynę Viktorii Żiżkov. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Vojtěcha Hadaščoka na Róberta Kovaľa.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał David Březina z jedenastki gości. Była to 73. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Dukli Praga w 74. minucie spotkania, gdy Daniel Tetour zdobył z karnego drugą bramkę. W 83. minucie Pablo González został zmieniony przez Stepana Krunerta, co miało wzmocnić drużynę Dukli Praga. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Michala Řezáča na Miroslava Petrlaka.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Milan Szvenger
28′ Martin Chlumecký
David Březina73′
19′ David Douděra
Tomáš Cabadaj
 74′ (k.) Daniel Tetour
Luis Miguel Gil
 21′ Pablo González Juárez
Augusto Alexi Quintero Batioja
Vojtěch Hadaščok
Felipe De Oliveira Egídio

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.