Liga czeska - 3. kolejka: 1. FC Slovácko - SFC Opava 4-1 (2-0)

W meczu 3. kolejki Ligi Czeskiej, który rozegrany został 14 maja, zespół FC Slovácko zwyciężył z SFC Opava 4-1 (2-0). Mecz na Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty w Uherské Hradiště obejrzało 3 106 widzów.

3. kolejka Czechy - Liga Czeska
2019-05-14 17:30 | Stadion: Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty | Widzów: 3106 | Arbiter: J. Machálek
E. Bernadina 84'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu jedenastka FC Slovácko trafiła do bramki rywala. W drugiej minucie na listę strzelców wpisał się Dominik Janosek.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Slovácko w piątej minucie spotkania, gdy Vlastimil Daníček strzelił z karnego drugiego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

W 37. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Mateja Hrabinę z SFC Opava, a w 40. minucie Tomáša Zajíca z drużyny przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Kibice SFC Opava nie mogli już doczekać się wprowadzenia Endego Opoku. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Petr Zapalac. Posunięcie trenera było słuszne. Endego Opoku strzelił pierwszego gola w 84. minucie spotkania. W 57. minucie w jedenastce SFC Opava doszło do zmiany. Jakub Janetzký wszedł za Tomasa Jursę.

Dopiero w drugiej połowie Marek Havlík wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Slovácko, zdobywając kolejną bramkę w 71. minucie pojedynku. W 74. minucie za Dominika Janoska wszedł Lukáš Sadílek.

W 75. minucie w zespole SFC Opava doszło do zmiany. Matěj Helebrand wszedł za Tomáša Smolę. Chwilę później trener FC Slovácko postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Filip Holoszko, a murawę opuścił Tomáš Zajíc. Filip Holoszko spełnił oczekiwania trenera strzelając jednego gola. Była to jego pierwsza bramka w tegorocznych rozgrywkach.

Bramkarz FC Slovácko wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w spotkaniu aż siedem razy, ale nie zachował czystego konta. W 84. minucie gola pocieszenia strzelił Endy Opoku.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na pięć minut przed zakończeniem meczu wynik ustalił Filip Holoszko.

W 88. minucie w drużynie FC Slovácko doszło do zmiany. Jaroslav Diviš wszedł za Jana Navrátila. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 4-1.

Jan Žídek
 5′ (k.) Vlastimil Daníček
Tomáš Jursa57′
 71′ Marek Havlík
Jan Řezníček
 2′ 74′ Dominik Janošek
Jan Schaffartzik
Jan Kalabiška
Petr Zapalač46′
88′ Jan Navrátil
Václav Jurečka
40′ 78′ Tomáš Zajíc
Jakub Janetzký57′
74′ Lukáš Sadílek
Pavel Zavadil
88′ Jaroslav Diviš
Václav Juřena
78′  85′ Filip Holoszko
Endy Opoku Bernadina46′  84′

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.