Liga czeska - 29. kolejka: Slovan Liberec - 1. FC Slovácko 3-2 (1-0)

21 kwietnia na Stadionie u Nisy odbył się mecz 29. kolejki Ligi Czeskiej pomiędzy drużynami Slovanu Liberec i FC Slovácko. Starcie zakończyło się zwycięstwem Slovanu Liberec 3-2. Na stadionie stawiło się 4 754 widzów.

V. Daníček 79'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 27 spotkań drużyna Slovanu Liberec wygrała 16 razy i zanotowała dwie porażki oraz dziewięć remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W ósmej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Libora Kozaka z Slovanu Liberec, a w 34. minucie Josefa Divíšeka z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Slovanu Liberec w 45. minucie spotkania, gdy Libor Kozak strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Slovanu Liberec.

Na drugą połowę drużyna FC Slovácko wyszła w zmienionym składzie, za Lukáša Sadíleka, Dominika Janoska weszli Marek Havlík, Haris Harba. W 60. minucie w zespole Slovanu Liberec doszło do zmiany. Kamso Mara wszedł za Jakuba Pešeka.

Zawodnicy gości nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Jiří Krejčí.

W 71. minucie arbiter pokazał kartkę Jaroslavowi Divišowi z jedenastki gości.

W 76. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Libor Kozak z Slovanu Liberec.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na 11 minut przed zakończeniem meczu wyrównującego gola dla zespołu FC Slovácko strzelił Vlastimil Daníček. To już szóste trafienie tego piłkarza w sezonie.

Chwilę później trener FC Slovácko postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 81. minucie na plac gry wszedł Jan Kalabiška, a murawę opuścił Jan Navrátil. W 82. minucie Tomas Malinsky zastąpił Petara Musę. W 90. minucie kartkę dostał Jan Kalabiška, zawodnik FC Slovácko.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Slovanu Liberec w 90. minucie spotkania, gdy Libor Kozak zdobył z karnego trzecią bramkę. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-2.

Dominik Janošek46′
82′ Tomáš Malinský
Jan Navrátil81′
60′ Jakub Pešek
Lukáš Sadílek46′
 45′ (k.), 76′ (k.), 90′ (k.) 8′ Libor Kozak
Patrik Šimko
60′ Youssouf Kamso Mara
Marek Havlík46′
Aleš Nešický
Jan Kalabiška81′ 90′
82′ Petar Musa
Haris Harba46′
Jan Pázler
Filip Holoszko

Zawodnicy Slovanu Liberec dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.

Natomiast jedenastka FC Slovácko w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.