Liga czeska - 29. kolejka: FK Mladá Boleslav - Sigma Ołomuniec 0-2 (0-1)

W meczu 29. kolejki Ligi Czeskiej, który rozegrany został 10 czerwca, zespół FK Mlada Boleslav przegrał z Sigmą Ołomuniec 0-2 (0-1). Starcie odbyło się na Lokotrans Aréna w Mladzie Boleslav.

M. Kerbr 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 29 spotkań jedenastka FK Mlada Boleslav wygrała 10 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sigmy Ołomuniec w 30. minucie spotkania, gdy David Houska zdobył pierwszą bramkę.

W 35. minucie Aleksey Tataev zastąpił Daniela Pudila. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Sigmy Ołomuniec.

Drugą połowę drużyna FK Mlada Boleslav rozpoczęła w zmienionym składzie, za Dominika Mašeka wszedł David Doudera. Trener FK Mlada Boleslav postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Jakub Fulnek, a murawę opuścił Dominik Janosek.

Na drugą połowę jedenastka FK Mlada Boleslav wyszła w zmienionym składzie, za Marca Tulia wszedł Ladislav Krobot. W 54. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Vita Beneša z Sigmy Ołomuniec, a w 63. minucie Tomáša Ladrę z drużyny przeciwnej. Kibice Sigmy Ołomuniec nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ondřeja Zmrzlego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Lukáš Juliš. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić drugą bramkę.

W 78. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ondreja Mazucha z FK Mlada Boleslav, a w drugiej minucie doliczonego czasu spotkania Aleša Mandousa z drużyny przeciwnej.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Sigmy Ołomuniec, strzelając kolejnego gola. Minutę później wynik ustalił Milan Kerbr.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Aleš Mandous90′
46′ Marco Tulio De Paula Medeiros
Vit Beneš54′
78′ Ondrej Mazuch
Václav Jemelka
35′ Aleksey Tataev
Martin Sladký
Jaroslav Zelený
Michal Vepřek
Lukáš Budínský
Radim Breite
83′ Michal Hubínek
Mojmír Chytil87′
46′ Dominik Janošek
Šimon Falta69′
63′ Tomáš Ladra
Pablo González Juárez81′
46′ Dominik Mašek
Martin Hála69′
46′ David Douděra
Milan Kerbr87′  90′
35′ Daniel Pudil
Radek Látal
46′ Jakub Fulnek
Jan Štěrba87′
46′ Ladislav Krobot
Tomáš Zahradníček81′
83′ Vojtech Stransky
Ondřej Zmrzlý69′

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.