Liga czeska - 29. kolejka: FK Jablonec - MFK Karwina 1-0 (0-0)

W pojedynku 29. kolejki Ligi Czeskiej, który rozegrany został 10 czerwca, zespół Jablonca zwyciężył z MFK Karwina 1-0 (0-0). Starcie odbyło się na Stadionie Střelnice w Jablonecu nad Nysą.

J. Sykora 58'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 meczów drużyna MFK Karwina wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Jedynego gola meczu strzelił Jan Sýkora dla jedenastki Jablonca. Bramka padła w tej samej minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 64. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Giglemu Ndefemu i Milošowi Kratochvílowi. W 71. minucie w jedenastce MFK Karwina doszło do zmiany. Ivan Zhelizko wszedł za Filipa Kubalę. Trener MFK Karwina postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił pomocnika Jeana i na pole gry wprowadził napastnika Muhameda Tijaniego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie za Abdulrahmana Taiwę wszedł David Guba. W 80. minucie Dominik Plestil został zmieniony przez Jana Matoušeka, co miało wzmocnić zespół Jablonca. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Vukadina Vukadinovica na Daniela Stropka. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom MFK Karwina: Fabríciowi w 86. i Ivanowi Zhelizce w 89. minucie.

Chwilę później trener Jablonca postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 90. minucie na plac gry wszedł Kasper Hämäläinen, a murawę opuścił Tomáš Pilík. W drugiej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Jablonca doszło do zmiany. Jan Chramosta wszedł za Jana Sýkorę.

Martin Šindelář
64′ Miloš Kratochvíl
Marek Hanousek
90′ Tomáš Pilík
Filip Kubala71′
80′ Dominik Pleštil
Ondřej Lingr
Jakub Považanec
Jean Mangabeira da Silva76′
 58′ 90′ Jan Sykora
Daniel Stropek87′
90′ Kasper Hämäläinen
Dávid Guba76′
Tomasz Huebschman
Ivan Zhelizko71′ 89′
80′ Jan Matoušek
Stivan Petkov
90′ Jan Chramosta
Muhamed Tijani76′
Oliver Velich

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Jablonca obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka Jablonca w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.