Liga czeska - 29. kolejka: FC FASTAV Zlín - Slavia Praga 1-0 (0-0)

W pojedynku 29. kolejki Ligi Czeskiej, który rozegrany został 21 kwietnia, drużyna FASTAV Zlin zwyciężyła z Slavią Praga 1-0 (0-0). Mecz na Stadionie Letná w Zlinie obejrzało 5 672 widzów.

A. Dzafic 60'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 28 meczów zespół Slavii Praga wygrał 20 razy i zanotował trzy porażki oraz pięć remisów.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 22. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Milana Szkodę z Slavii Praga, a w 34. minucie Pavela Vyhnala z drużyny przeciwnej.

W 53. minucie kartkę dostał Tomáš Poznar z FASTAV Zlin. W 60. minucie Mihail Băluță zastąpił Lukáša Masopusta.

W tej samej minucie jedyną bramkę meczu zdobył Adnan Dżafić dla drużyny FASTAV Zlin. W 61. minucie sędzia ukarał kartką Ibrahima Traorego, piłkarza gości.

Po chwili trener Slavii Praga postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Mick van Buren, a murawę opuścił Miroslav Stoch. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę obejrzał Matej Rakovan z zespołu gospodarzy. Kibice FASTAV Zlin nie mogli już doczekać się wprowadzenia Lukáša Železníka. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Tomáš Poznar.

Sędzia wręczył żółte kartki zawodnikom FASTAV Zlin: Petrowi Buchcie w 73. i Markowi Hlince w 79. minucie. W 81. minucie Jaroslav Zelený został zmieniony przez Petera Oladejego, co miało wzmocnić drużynę Slavii Praga. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pavela Vyhnala na Alexandra Jakubova oraz Adnana Dżaficia na Ondřeja Bačę.

Vyhnal
70′ Matěj Rakovan
Ondřej Kolář
Lukáš Bartošák
Jan Bořil
73′ Petr Buchta
Mihail Alexandru Băluță60′
 60′ 90′ Adnan Dżafić
Josef Hušbauer
79′ Marek Hlinka
Tomáš Souček
Petr Jiracek
Miroslav Stoch68′
53′ 72′ Tomáš Poznar
Ibrahim Benjanim Traoré61′
34′ 86′ Pavel Vyhnal
Milan Szkoda22′
Stanislav Dostál
Přemysl Kovář
90′ Ondřej Bačo
Simon Désiré Sylvanus Deli
Róbert Matějov
Alex Král
Pablo Joaquin Podio
Tomáš Vlček
86′ Alexander Jakubov
Lukáš Masopust60′
Patrik Slaměna
Peter Oladeji Olayinka81′
72′ Lukáš Železník
Mick van Buren68′

Godna podkreślania była świetna praca bramkarza FASTAV Zlin. Jego postawa na przedpolu uratowała zespół przed porażką. Taki mecz nie zdarza się często. Zachował czyste konto, a rywale oddali aż dziewięć celnych strzałów. Przewaga zespołu Slavii Praga w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter ukarał żółtymi kartkami pięciu zawodników gospodarzy. Pokazał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i cztery w drugiej połowie meczu. Piłkarze Slavii Praga otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.