Liga czeska - 29. kolejka: Bohemians 1905 Praga - FK Jablonec 1-0 (1-0)

W meczu 29. kolejki Ligi Czeskiej, który rozegrany został 21 kwietnia, jedenastka Bohemiansu Praga zwyciężyła z Jabloncem 1-0 (1-0). Mecz na Stadionie Ďolíček w Pradze obejrzało 4 079 widzów.

29. kolejka Czechy - Liga Czeska
2019-04-21 17:00 | Stadion: Stadion Ďolíček | Widzów: 4079 | Arbiter: P. Ardeleanu
Bohemians 1905 Praga
FK Jablonec
1
0
D. Bartek 14'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 36 razy. Zespół Jablonca wygrał aż 24 razy, zremisował siedem, a przegrał tylko pięć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedynego gola meczu strzelił David Bartek dla zespołu Bohemiansu Praga. Bramka padła w tej samej minucie.

Niedługo później trener Bohemiansu Praga postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 30. minucie na plac gry wszedł Abdulla Helal, a murawę opuścił Jakub Nečas. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Bohemiansu Praga.

W 62. minucie Abdulla Helal został zastąpiony przez Matěja Koubka. A trener Jablonca wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jana Chramostę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie aż sześć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Martin Dolezal.

Jedyną kartkę w meczu arbiter przyznał Davidowi Bartkowi z Bohemiansu Praga. Była to 72. minuta spotkania. W 74. minucie Bogdan Vătăjelu został zmieniony przez Miloša Kratochvíla, a za Jakuba Považanca wszedł na boisko Vojtěch Kubista, co miało wzmocnić drużynę Jablonca. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rudolfa Reitera na Vladislava Levina. W drugiej połowie nie padły bramki.

Vlastimil Hrubý
 14′ 72′ David Bartek
Bogdan Ilie Vătăjelu74′
30′ Jakub Nečas
Vladimir Jovović
83′ Rudolf Reiter
Alejandro Rafael Acosta Cabrera
62′ Matěj Koubek
Andrej Fábry
83′ Vladislav Levin
Miloš Kratochvíl74′
30′ 62′ Abdulla Yusuf Helal
Tomáš Pilík
David Puškáč
Jan Chramosta70′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie ukarał zawodników Jablonca żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy wręczył jedną żółtą.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.