Liga czeska - 29. kolejka: Banik Ostrawa - Slavia Praga 2-2 (1-1)

W starciu 29. kolejki Ligi Czeskiej, które rozegrane zostało 10 czerwca, zespół Banika Ostrawa zremisował z Slavią Praga 2-2 (1-1). Spotkanie odbyło się na Městský stadion - Vítkovice Aréna w Ostrawie.

29. kolejka Czechy - Liga Czeska
2020-06-10 18:00 | Stadion: Městský stadion - Vítkovice Aréna | Arbiter: O. Berka
L. Masopust 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 54 mecze zespół Slavii Praga wygrał 29 razy i zanotował 10 porażek oraz 15 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Slavii Praga nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 14. minucie na listę strzelców wpisał się Nicolae Stanciu.

Zawodnicy Banika Ostrawa otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 17. minucie bramkę wyrównującą zdobył Jaroslav Svozil.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie otrzymał Patrizio Stronati z Banika Ostrawa. Była to 19. minuta meczu. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół Slavii Praga wyszedł w zmienionym składzie, za Patrika Hellebranda wszedł Lukáš Masopust. Trener Slavii Praga postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Stanislav Tecl, a murawę opuścił Petar Musa.

Między 58. a 61. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Trener Banika Ostrawa wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Rudolfa Reitera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Tomáš Smola. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić wyrównującą bramkę. W 69. minucie żółtą kartkę dostał Adam Jánoš, piłkarz Banika Ostrawa.

W tej samej minucie Nemanja Kuzmanovič został zmieniony przez Roberta Hrubego. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Banik Ostrawa: Filipowi Kaločowi w 70. i Milanowi Jirásekowi w 80. minucie. Milan Jirásek z Banika Ostrawa na trzy minuty przed zakończeniem starcia dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej ten zawodnik został ukarany w 80. minucie.

W 88. minucie w drużynie Slavii Praga doszło do zmiany. Abdulla Helal wszedł za Vladimíra Coufala. Od 89. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Slavii Praga i jedną drużynie przeciwnej.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. Gola na 1-2 w doliczonej czwartej minucie pojedynku strzelił Lukáš Masopust.

Dwie minuty później drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Stanislav Tecl osłabiając zespół gości. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 58. minucie. W siódmej minucie doliczonego czasu gry w zespole Slavii Praga doszło do zmiany. Michal Frydrych wszedł za Nicolae Stanciu.

Piłkarze gospodarzy szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W tej samej minucie Patrizio Stronati wyrównał wynik meczu.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-2.

Jan Bořil
59′ Václav Procházka
Vladimír Coufal88′
 90′ 19′ Patrizio Stronati
Ondřej Kúdela
 17′ Jaroslav Svozil
David Zima89′
Daniel Holzer
Patrik Hellebrand46′
69′ 70′ Adam Jánoš
Lukáš Provod
80′ 87′ Milan Jirásek
Petr Sevčík
61′ 85′ Roman Potočný
Nicolae Claudiu Stanciu  14′ 90′
69′ Nemanja Kuzmanovič
Ibrahim Benjanim Traoré81′
63′ Tomáš Smola
Petar Musa46′
Viktor Budinský
Přemysl Kovář
84′ 90′ Jiří Fleišman
Michal Frydrych90′
Jakub Drozd
Tomáš Holeš81′
69′ 84′ Robert Hrubý
Ladislav Takács
70′ 70′ Filip Kaloč
Lukáš Masopust46′  90′
63′ Rudolf Reiter
Abdulla Yusuf Helal88′ 90′
85′ Milan Barosz
Stanislav Tecl46′ 58′ 90′

Przewaga zespołu Slavii Praga w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Arbiter przyznał siedem żółtych kartek i jedną czerwoną zawodnikom Banika Ostrawa, natomiast piłkarzom gości pokazał trzy żółte oraz jedną czerwoną.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.