Liga czeska - 29. kolejka: Banik Ostrawa - SFC Opava 2-0 (1-0)

21 kwietnia na Městský stadion - Vítkovice Aréna w Ostrawie odbyło się starcie 29. kolejki Ligi Czeskiej pomiędzy drużynami Banika Ostrawa i SFC Opava. Mecz zakończył się zwycięstwem Banika Ostrawa 2-0. Pojedynek obejrzało 15 100 widzów.

29. kolejka Czechy - Liga Czeska
2019-04-21 17:00 | Stadion: Městský stadion - Vítkovice Aréna | Widzów: 15100 | Arbiter: O. Berka
Banik Ostrawa
SFC Opava
2
0
D. Diop 29'
R. Hrubý 79'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Zespół Banika Ostrawa wygrał aż dziewięć razy, zremisował sześć, a przegrał tylko pięć.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Trener SFC Opava postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 20. minucie na plac gry wszedł Jan Reznicek, a murawę opuścił Jakub Janetzký.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Banika Ostrawa w 29. minucie spotkania, gdy Dame Diop zdobył pierwszą bramkę. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Daniel Holzer z Banika Ostrawa. Była to 37. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Banika Ostrawa.

W 49. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Tomasa Jursę z SFC Opava, a w 53. minucie Jiříego Fleišmana z drużyny przeciwnej. W 56. minucie Dame Diop został zmieniony przez Ondřeja Šašinkę.

W 60. minucie Bronislav Stáňa został zmieniony przez Václava Jurečkę, co miało wzmocnić zespół SFC Opava. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Milana Jiráseka na Roberta Hrubego.

Dopiero w drugiej połowie Robert Hrubý wywołał eksplozję radości wśród kibiców Banika Ostrawa, strzelając kolejnego gola w 79. minucie spotkania. W 80. minucie w drużynie SFC Opava doszło do zmiany. Václav Juřena wszedł za Tomasa Jursę.

Na murawie, jak to często zdarzało się Banikowi Ostrawa w tym sezonie, pojawił się Arťom Mešaninov, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 86. minucie Nemanję Kuzmanoviča. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Vojtěch Šrom
53′ Jiří Fleišman
Bronislav Stáňa60′
40′ 67′ Milan Jirásek
Petr Zapalač
 29′ 56′ Dame Diop
Pavel Zavadil
86′ Nemanja Kuzmanovič
Tomáš Smola
Viktor Budinský
Vilém Fendrich
Lukáš Lehnert
Matěj Helebrand
86′ Artem Meshchaninov
Jan Řezníček20′
Robert Russmann
Václav Jurečka60′
Jakub Bolf
Václav Juřena80′
67′  79′ Robert Hrubý
Bidje Manzia
56′ Ondřej Šašinka
Endy Opoku Bernadina

Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Banika Ostrawa, a zawodnikom gości wręczył jedną.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.