Liga czeska - 29. kolejka 2. ligi: SK Líšeň - FK Fotbal Trzyniec 6-2 (1-0)

11 lipca na Stadionie SK Líšeň w Brnie odbyło się spotkanie 29. kolejki czeskiej 2. ligi pomiędzy drużynami SK Líšeň i Fotbal Trzyniec. Pojedynek zakończył się zwycięstwem SK Líšeň 6-2.

D. Machalík 75'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Już w pierwszych minutach jedenastka Fotbal Trzyniec próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Martinowi Samcowi z Fotbal Trzyniec.

Tymczasem to piłkarze SK Líšeň otworzyli wynik. W 38. minucie na listę strzelców wpisał się Jan Silný. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

W 40. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Filipa Hlúpika z Fotbal Trzyniec, a w 45. minucie Jana Hlavicę z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu SK Líšeň.

Drużyna Fotbal Trzyniec ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy nie dał szans obrony bramkarzowi Martin Rolinek.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 51. minucie bramkę kontaktową zdobył Lukáš Cienciala.

W 56. minucie Tomáš Wojnar został zmieniony przez Adama Lasotę.

Piłkarze SK Líšeň szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 60. minucie Jan Silný po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 3-1.

Między 63. a 69. minutą, boisko opuścili piłkarze Fotbal Trzyniec: Erik Šuľa, Richard Vaněk, Filip Hlúpik, na ich miejsce weszli: Erik Puchel, Ondrzej Kusznir, David Machalík. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Patrika Demetera, Lamine Falla zajęli: Jakub Kučera, Marek Matocha. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Tomášowi Machálekowi z zespołu gospodarzy. Była to 68. minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników SK Líšeň w 71. minucie spotkania, gdy Marek Matocha zdobył czwartą bramkę.

W 73. minucie swojego trzeciego gola w tym meczu strzelił Jan Silný ze SK Líšeň.

Prawie natychmiast David Machalík wywołał eksplozję radości wśród kibiców Fotbal Trzyniec, zdobywając kolejną bramkę w 75. minucie pojedynku.

Piłkarze gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 12 minut przed zakończeniem spotkania wynik na 6-2 podwyższył Martin Zikl. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 6-2.

David Gáč
45′ Jan Hlavica
Tomáš Omasta
 48′ Martin Rolinek
Martin Samiec31′
68′ Tomáš Machálek
Richard Vaněk
 38′, 60′, 73′ Jan Silný
Tomáš Weber
 78′ Martin Zikl
Tomáš Wojnar

Przewaga zespołu Fotbal Trzyniec w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.