Liga czeska - 29. kolejka 2. ligi: MFK Vítkovice - FC Hradec Králové 1-4 (0-3)

11 lipca na Městský stadion - Vítkovice Aréna w Ostrawie odbył się pojedynek 29. kolejki czeskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Vitkovice i Hradca Kralove. Mecz zakończył się zwycięstwem Hradca Kralove 4-1. Na stadionie zasiadło 255 widzów.

29. kolejka Czechy - 2. liga
2020-07-11 17:00 | Stadion: Městský stadion - Vítkovice Aréna | Widzów: 255 | Arbiter: D. Černý
F. Firbacher 87'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 21 spotkań jedenastka Hradca Kralove wygrała 10 razy i zanotowała trzy porażki oraz osiem remisów.

Od pierwszych minut drużyna Hradca Kralove zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Vitkovice była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy Hradca Kralove otworzyli wynik. W 20. minucie bramkę zdobył Jakub Šípek.

W 24. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jakuba Šípeka z Hradca Kralove, a w 29. minucie Roberta Russmanna z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Hradca Kralove w 30. minucie spotkania, gdy Jan Král zdobył drugą bramkę.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy wynik na 0-3 podwyższył Jiří Kateřiňák.

Drugą połowę zespół Vitkovice rozpoczął w zmienionym składzie, za Ondřeja Chvěję, Lukáša Kanię weszli Dominik Martišiak, Jakub Matoušek. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Jakubowi Matoušekowi z Vitkovice. Była to 55. minuta pojedynku.

W 59. minucie Robert Russmann zastąpił Matěja Helebranda.

Zawodnicy Vitkovice odpowiedzieli strzeleniem gola. Bramkę na 1-3 w 64. minucie zdobył Jakub Matoušek.

W 77. minucie Jakub Šípek został zmieniony przez Dominika Soukeníka, a za Ottona Urmę wszedł na boisko František Čech, co miało wzmocnić drużynę Hradca Kralove. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Martina Maceja na Marka Šindlera.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania na listę strzelców wpisał się Filip Firbacher.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-4.

Denis Donat
29′ Robert Russmann