Liga czeska - 29. kolejka 2. ligi: FK Usti nad Łabą - Viktoria Żiżkov Praga 1-0 (0-0)

11 lipca na Městský stadion w Uściu nad Łabą odbyło się spotkanie 29. kolejki czeskiej 2. ligi pomiędzy drużynami FK Usti i Viktorii Żiżkov. Mecz zakończył się zwycięstwem FK Usti 1-0. Pojedynek obejrzało 912 widzów.

29. kolejka Czechy - 2. liga
2020-07-11 17:00 | Stadion: Městský stadion | Widzów: 912 | Arbiter: K. Hanousek
FK Usti nad Łabą
Viktoria Żiżkov Praga
1
0
D. Chodora 54'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 21 starć zespół Viktorii Żiżkov wygrał dziewięć razy i zanotował sześć porażek oraz sześć remisów.

Już w pierwszych minutach drużyna Viktorii Żiżkov próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę zespół Viktorii Żiżkov wyszedł w zmienionym składzie, za Felipe Egídia, Josefa Bazala weszli Tadeáš Zeman, Jaroslav Diviš.

Jedyną bramkę meczu dla FK Usti zdobył Daniel Chodora w 54. minucie. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Jakubowi Urbancowi z Viktorii Żiżkov. Była to 60. minuta meczu.

W 67. minucie Aleš Nešický został zastąpiony przez Filipa Halgoša.

Luboš Tusjak
 54′ Daniel Chodora
Jakub Urbanec60′

Przewaga jedenastki Viktorii Żiżkov w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał zawodników FK Usti żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną żółtą.