Liga czeska - 29. kolejka 2. ligi: FK Pardubice - Slavoj Wyszegrad 4-1 (1-1)

W starciu 29. kolejki czeskiej 2. ligi, które rozegrane zostało 11 lipca, jedenastka Pardubic wygrała z Slavojem Wyszegrad 4-1 (1-1). Mecz na Stadionie K Vinici obejrzało 685 widzów.

M. Černý 34'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Slavoju Wyszegrad wygrał dwa razy, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W piątej minucie po rozpoczęciu bramkę zdobył Tomáš Solil.

W 19. minucie arbiter ukarał kartką Tomáša Čvančarę, piłkarza gości.

Zespół Slavoju Wyszegrad wyrównał wynik meczu. W 34. minucie bramkę wyrównującą zdobył Milan Černý.

Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia przyznał kartkę Milanowi Nitrianskiemu z Slavoju Wyszegrad. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 54. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Pavela Zifčáka z Pardubic, a w 56. minucie Milana Černego z drużyny przeciwnej. W 58. minucie Jan Suchan został zastąpiony przez Filipa Drobíleka.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Pardubic w 59. minucie spotkania, gdy Michal Hlavatý strzelił z rzutu karnego drugiego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzynaste trafienie w sezonie.

W 61. minucie w jedenastce Pardubic doszło do zmiany. Cadu wszedł za Pavela Černego. W 63. minucie sędzia pokazał kartkę Edowi Kokoroviciowi, zawodnikowi Slavoju Wyszegrad.

W 64. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Michal Hlavatý z Pardubic. W 75. minucie Lukas Pouček został zmieniony przez Jana Vejvara, a za Tomáša Jablonskiego wszedł na boisko Nedžad Zinhasovič, co miało wzmocnić zespół Slavoju Wyszegrad. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Michala Hlavatego na Emila Tischlera.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 80. minucie wynik na 4-1 podwyższył Cadu.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 4-1.

Adam Alexandr
 59′ (k.), 64′ (k.) Michal Hlavatý
Milan Černý  34′ 56′
Jan Jeřábek
Ed Kevin Kokorović 63′
Ewerton Paixão da Silva
Denis Laňka
 5′ Tomáš Solil
Jan Suchan
Pavel Černý
Tomáš Čvančara19′
54′ Pavel Zifčák
Lukas Pouček

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Slavoju Wyszegrad przyznał cztery.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Slavoju Wyszegrad w drugiej połowie dokonał czterech zmian.